Vilniaus „Kibirkšties“ komandos vadovai ir toliau buria sudėtį naujam sezonui, o dabar sukirto rankomis ir su perspektyvia krepšininke – devyniolikmete Saule Mikelionyte.

183 cm ūgio krepšininkė, kuri gali žaisti lengvo ir sunkaus krašto puolėjos pozicijoje, praėjusį sezone praleido antrame pagal pajėgumą Lietuvos čempionate, atstovavo Alytaus RKL-GUT.lt komandai bei padėjo jai iškovoti pirmosios vietos medalius.

S.Mikelionytė žaidė Lietuvos jaunučių (U-16) ir jaunių (U-18) rinktinėse, o šią vasarą Europos pirmenybėms ruošis su jaunimo (U-20) rinktine.

„Sprendimą žaisti „Kibirkšties“ komandoje priėmiau, kai nusprendžiau, kad noriu studijuoti Lietuvoje, nors buvo pasiūlymų išvykti ir studijuoti bei rungtyniauti JAV ir Europos universitetuose, – pasakojo S.Mikelionytė. – Artėjant mokslo metų pabaigai susitikau su komandos vadovu Dainiumi Virbickui, man patiko jo požiūris į sportą, klubas turi ilgalaikę viziją, kas retai pasitaiko moterų krepšinyje“.

Praėjusiame sezone S.Mikelionytė „MultiGyn“ moterų lygos B divizione sužaidė 25 rungtynes, pelnydavo po 13 taškų, atkovodavo po 6 kamuolius ir atlikdavo po 3 rezultatyvius perdavimus.

„Džiaugiuosi, kad laimėtoje B divizioną, su šia komanda paskutinį pralaimėjimą patyrėme lapkričio mėnesį, laimėjome 15 rungtynių iš eilės. Alytaus komandoje gavau daug žaidybinio laiko, stengiausi jį išnaudoti“, – pasakojo S. Mikelionytė.

Puolėja krepšiniu susidomėjo nuo 8 metų, kai treniruotes pradėjo lankyti Alytaus sporto ir rekreacijos centre pas trenerę Eleną Žilinskienę.

„Į pirmąsias treniruotes mane nuvedė tėtis, vėliau pradėjau žaisti Moksleivių krepšinio lygoje, o mūsų komandai atstovavusios perspektyviausios Alytaus rajono mergaitės buvo ne tik draugės aikštėje, tačiau ir už jos ribų. Tokią draugystę mums įskiepijo komandos vairą perėmusi Irena Špiegienė. 2016 metais tapome MKL čempionėmis, po metų vicečempionėmis, o praėjusiame sezone iškovojom bronzą. 2017 m. laimėjau U-18 amžiaus grupės vienas prieš vieną turnyrą Lietuvoje, tapau absolučia turnyro laimėtoja, tai kol kas didžiausias mano individualus pasiekimas. Buvau pakviesta į NBA ir FIBA stovyklą Izraelyje, – savo pasiekimus vardino S. Mikelionytė. – Manau, mano stiprioji žaidimo pusė – metimas. Treniruotėse daug jų atlieku. Man patinka komandinis žaidimas, būna, kad atlikti perdavimą patinka labiau nei įmesti. Labai nemėgstu pralaimėti, jeigu nesiseka, reiškia, kad ne viską padariau teisingai“.

61608286_2355403098073786_2159975745064009728_n

S.Mikelionytė pasakojo, kad „Kibirkšties“ komandos žaidimas praėjusiame sezone jai paliko gerą įspūdį, o ji pati dar daugiau nori pasiekti jau ateinančiame sezone.

„Nors sezono pabaiga ir nebuvo pati geriausia, tačiau „Kibirkštis“ žaidė gražų krepšinį, – sakė puolėja. – Manau, kad trečia vieta neatspindėjo tikrojo pajėgumo, o jeigu čempionato pabaiga būtų ne finalo ketverto formatas, baigtis būtų buvusi kitokia. Džiugu, kad teks dirbti su treneriu Algirdu Paulausku, kuris yra puikus savo srities specialistas, turintis daug patirties. O man naujas sezonas bus nauja patirtis. Norėčiau kuo daugiau laiko praleisti aikštėje ir būti naudinga komandai“.

„Kibirkšties“ komandai kitą sezoną vadovaus A. Paulauskas ir Gitautas Kievinas, o anksčiau jau skelbėme apie sutartį su Kriste Druskyte.