Vilniaus „Kibirkšties“ komanda nutraukė dviejų nesėkmių iš eilės seriją Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL). Sostinės krepšininkės savo sirgalių akivaizdoje nepasigailėjo Kauno „Aisčių-LSU“ ekipos ir nugalėjo viešnias 20 taškų skirtumu – 87:67.

Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės auklėtinės iškovojo 7 pergalę per 10 mačų iš išlieka trečioje turnyro lentelės pozicijoje, kuri garantuoja patekimą į moterų taurės pusfinalį. Jame po II LMKL ratų žais keturios geriausios komandos.

Mače su „Aisčių-LSU“ ekipa „Kibirkštis“ iniciatyvą perėmė jau per pirmas 10 minučių. Sėkmingą žaidimą puolime demonstravusios vilnietės jau pirmo kėlinio metu susikrovė dviženklę persvarą (27:15), o treneriai leido aikštėje pasirodyti visoms 10 registruotų krepšininkių.

Antrame kėlinyje „Kibirkšties“ komanda ir toliau sėkmingai rinko taškus tolimais metimais bei greitomis atakomis, Gabija Meškonytė buvo sunkiai sulaikome puolime, jau vien per pirmą pusę įmetųsi 14 taškų, o Vilniaus komanda po dviejų kėlinių turėjo 14 taškų pranašumą (45:31).

Trečiame kėlinyje „Kibirkšties“ komandos pranašumą išlaikė Laura Juškaitė ir Shenita Landry, kurios ėmėsi iniciatyvos puolime. Vieną po kito rezultatyvius perdavimus atlikusios vilnietės po trijų kėlinių jau pirmavo 18 taškų skirtumu (63:45).

Ketvirto kėlinio pradžioje „Aistės-LSU“ išnaudojo „Kibirkšties“ spragas baudos aikštelėje ir rinko taškus metimais iš po krepšio, į ką vilnietės atsakė keliais tritaškiais metimais. Antroje ketvirčio dalyje sostinės ekipa suaktyvino gynybą, dar kartą laimėjo kėlinį ir šventė pergalę 87:67.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Gabija Meškonytė. Puolėja per 26 minutes pelnė 23 taškus (4/7 dvitaškiai, 5/5 tritaškiai), perėmė 3 ir atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko 26 naudingumo balus.

Urtė Slavickaitė pelnė tik 5 taškus, tačiau atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir pasiekė savo rekordą LMKL.

Laura Juškaitė įmetė 20 taškų (7 atk. kam., 5 rez. per., 28 naud. bal.), Shenita Landry – 14 (7/10 dvitaškiai), Dalia Donskichytė – 10 (5 kld.), Ieva Savickaitė – 7 (7 atk. kam.), Agnė Bobinaitė ir Laurita Jurčiūtė (7 rez. per.) po 4, o Miglė Purlytė ir Eglė Zabotkaitė taškų nepelnė.

„Aisčių-LSU“ komandoje Monika Petrauskaitė pelnė 18 taškų, Gintarė Jasiunskaitė ir Karolina Kazočiūnaitė įmetė po 13.

Kitas rungtynes „Kibirkšties“ komanda žais jau šeštadienį, kai išvykoje susikaus su Ukmergės „Vilkmergės“ komanda.