Vilniaus „Kibirkšties“ komandoje pirmoji šios vasaros naujokė – sostinės klubo marškinėlius vilkės 28-erių metų 192 cm ūgio Ieva Šimkutė.

Iš Klaipėdos kilusi vidurio puolėja puikiai pažįstama Vilniaus ir „Kibirkšties“ krepšinio sirgaliams. „Kibirkšties“ komandos aprangą I.Šimkutė vilkėjo 2013-2015 metais, o nuo 2005 metų buvo Vilniaus TEO komandos dalis.

„Apsispręsti buvo lengva, – šypteli I.Šimkutė. – Baigusi mokslus planavau sugrįžti į Vilnių, būtent dėl šios priežasties ir buvau palikusi sostinę. Dabar nebėra kliūčių, galiu vėl džiaugtis Vilniumi ir atstovauti šio miesto komandai.“

Vilkėdama „Kibirkšties“ aprangą I.Šimkutė iškovojo Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) aukso medalį, laimėjo Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurę, tapo čempione Baltijos moterų krepšinio lygoje (BBWL) ir išbandė jėgas Eurolygoje ir Europos taurės turnyre.

„Vilniuje buvo praleisti patys geriausi metai, – tikina vidurio puolėja. – Aš čia užaugau, čia subrendau kaip krepšininkė, čia susirenka daug ištikimų žiūrovų. Kažkada buvo net sirgalių, kurie man po traumų, kai nežaidžiau TEO komandoje, buvo iškėlę plakatą Kur Ieva?… Tai tik geriausi ir šilčiausi prisiminimai, sukelia daug šypsenų.“

Praėjusiame sezone I.Šimkutė vilkėjo Kauno rajono „Sirenų“ marškinėlius ir per rungtynes pelnydavo po 13 taškų ir atkovodavo po 5 kamuolius, o su komandos draugėmis tapo LMKL nugalėtoja.

„Dvejus pastaruosius metus aš puikiai jaučiuosi savo kūne, o tai lėmė gera fizinė forma, išlietas prakaitas, gera reabilitacija, daug noro. Ypatingai daug lėmė ir artimųjų palaikymas, tai mano variklis. Taip pat šalia savęs turėjau puikią įžaidėją, nes kai taip komandoje šalia jauti gynėją, tai galima kalnus nuversti“, – kalbėjo I.Šimkutė.

I.Šimkutę galima vadinti ir „auksine mergina“, nes kad ir kokios komandos aprangą ji vilki LMKL čempionate, ta ekipa pasipuošia aukso medaliais.

„Vilniaus klubo vadovas D.Virbickas paskambinęs paprašė, kad „talismanas“ grįžtų į Vilnių ir prisijungtų prie „Kibirkšties“. – Šiuo metu Lietuvos moterų krepšinio vaizdas visai neaiškus, o sostinės ekipa jau tikrai žino, kad ir kitą sezoną dalyvaus varžybose, tai nuteikė tikrai maloniai“.

06.28 simkute2

Ar galima tikėtis, kad vidurio puolėja jau kitą sezoną aukso medalius sugrąžins ir į Vilnių?

„Žinoma, aš galvoju tik apie čempionių titulą“, – juokiasi krepšininkė. – Dabar bus savotiškas iššūkis susigrąžinti jį kitoje komandoje. Net neabejoju, kad kitame sezone bus daug gerų emocijų, pergalių, ašarų, o svarbiausia, kad netrūktų azarto. O šiaip „Kibirkšties“ merginos praėjusiame sezone buvo tikros šaunuolės. Nuo jų esu nukentėjusi, kai žaidžiau Utenoje, tai labai nenorėjau, kad ir praėjusiame sezone tai pasikartotų. Vilniaus klubas jau daug metų išlaiko branduolį, jaučia viena kitą, o antra vieta, sakyčiau, labai geras pasiekimas“.

I.Šimkutė jau nuo vasaros pirmojo mėnesio derina atostogos ir sportą, o jau netrukus pradės ir rimtą pasiruošimą sezonui.

„Dabar kelis kartus per savaitę pasidarau fizinio rengimo treniruotes, o jau nuo liepos mėnesio prasidės pats darbymetis, kad seni sąnariai taip pat gerai laikytų, kaip ir praėjusiame sezone“, – sakė I.Šimkutė. – O artimiausi ir smagiausi planai yra įsikurti naujuose namuose ir dalyvauti diplomų įteikimo šventėje.

I.Šimkutė „Kibirkšties“ komandoje prisijungė prie Justinos Kraujūnaitės, Agnės Bobinaitės, Urtės Slavickaitės ir Gabijos Meškonytės. Komandai vadovaus Valdas Gecevičius.