Vilniaus „Kibirkšties“ komanda, kuri užtikrintai žygiuoja „MultiGyn“ moterų lygos A divizione ir jau pateko į taurės varžybų finalą, sugrįžta į Europos moterų krepšinio lygos (EWBL) kovas.

Vilnietės šį savaitgalį keliauja į Latviją, kur susitiks su „Lulea Basket“ komanda iš Švedijos. Tiesa, Europos lygos B grupėje abiejų komandų situacija skirtinga. Švedės pasiekė dvi pergales iš tiek pat galimų, o Lietuvos klubas per ketverias rungtynes pergalės skonio dar neragavo.

„Lulea Basket“ klubas užtikrintai rungtyniauja ir Švedijos čempionate, kur iškovojo šešias pergales iš tiek pat galimų, o komandoje pirmuoju smuiku griežia buvusi „Kibirkšties“ komandos krepšininkė Chastity Reed, kuri pelno po 19 taškų, atkovoja po 7 kamuolius ir atlieka po 5 rezultatyvius perdavimus. Dar viena Lietuvoje žaidusi krepšininkė – Chioma Nnamaka – pelno po 12 taškų.

„Žiūrėjome „Lulea Basket“ rungtynių įrašus, analizavome, tai labai fiziškai stipri komanda, žaidžia protingą krepšinį, nebėga ten kur nereikia, žaidime daug disciplinos, – pasakojo „Kibirkšties“ komandos vyriausiojo trenerio asistentė Sandra Linkevičienė. – Ieškosime silpnų pusių ir bandysime jomis pasinaudoti. Važiuojame su tikslu iškovoti pirmą pergalę.“

Pačiai S.Linkevičienei tai pirmasis sezonas trenerės vaidmenyje. Buvusi Lietuvos rinktinės krepšininkė juokiasi, kad anksčiau dar būdavo noras ir pačiai padėti merginoms aikštėje.

„Trenerės darbas įdomus, patarimus lengva dalinti. Žinoma, pradžioje norėdavosi ir pačiai su panelėmis dar pasportuoti, tačiau suprantu, kad kūnas jau nebeleidžia ir didelio noro nebėra“, – sakė S.Linkevičienė.

Per savo karjerą ir galingiausiuose Rusijos klubuose žaidusi gynėja sako, kad sunkiausia yra perteikti savo idėjas, kad jos taptų suprantamos ir komanda galėtų išpildyti aikštėje.

„Sunkiausia yra komandai išaiškinti ko tu iš jų nori… Reikia reikalauti, kad jos darytų kaip tu nori, o ne kaip pačios sugalvoja“, – kalba S.Linkevičienė.

S.Linkevičienė prisimena, kad pradžioje dar dvejojo ar pasirinkti trenerės kelią, tačiau nusprendė išmėginti šį darbą.

„V.Gecevičius paskambino ir pasiūlė prisijungti prie „Kibirkšties“. Pradžioje dar galvojau, nes turiu mažą vaiką. Tačiau kai antrą kartą paskambino, tai pagalvojau, kad toks šansas gali ir nebepasitaikyti bei sutikau“, – taip savo tapimą „Kibirkšties“ komandos nare prisiminė S.Linkevičienė.

Europos moterų krepšinio lyga.
12-08 14:30 val.
„Lulea Basket“ (Švedija) – Vilniaus „Kibirkštis“ (Lietuva)
Transliacija: http://ewbl.eu/live-tv/