Šeštadienį „Ryto“ arenoje – visą savaitgalį šurmuliuosiančio Baltijos lygos finalo ketverto turnyro startas.

Pirmąją dieną keturios stipriausios čempionato komandos – Rygos TTT, Kauno „Aistės-LSMU“, Vilniaus „Kibirkštis“ ir Talino „Ulikool“ – stos į mūšius pusfinaliuose, kuriuose sieks vietos debiutinių pirmenybių finale.

Ketvirtąją vietą reguliariajame sezone užėmusiai „Kibirkščiai“ teko rimčiausias turnyro iššūkis. Šį sezoną Baltijos čempionate nė karto nesuklupusi Rygos komanda reguliariajame laimėjo visas 14 rungtynių, o ketvirtfinalyje be didesnio vargo nugalėjo Šiaulių „Šiaulius-Universitetą“. Vilnietės kelyje į finalo ketvertą pranoko penktoje pozicijoje likusią Ukmergės „Vilkmergę“.

„Kibirkštis“ su TTT kovojo dar ne taip seniai – prieš dvi savaites vykusiame paskutiniame reguliariojo sezono susitikime. Tąkart sostinės klubas Latvijos čempionėms nusileido 69:88. Vasario viduryje Valdą Gecevičių vyr. trenerio poste pakeitusiam Algirdui Paulauskui tai buvo tik antrasis mačas prie „Kibirkšties“ vairo.

„Paprasčiausiai labai prastai gynėmės, padarėme tokių vaikiškų klaidų, kurias rytojaus rungtynėse reikės pataisyti, – tinklalapiui „Moterulyga.lt“ kalbėjo A. Paulauskas. – Taip pat turime tobulinti savo puolimą, kaip galima labiau susižaisti tarpusavyje tuo pačiu ruošiantis lemiamoms kovoms Lietuvos lygoje, ir paprasčiausiai žaisti gražų krepšinį.“

Šią savaitę „Kibirkšties“ varžovės gyvena pašėlusiu ritmu. Jos pradžioje įveikė 2,7 tūkst. kilometrų išvyką į Jekaterinburgą, tačiau ten pirmajame Eurolygos ketvirtfinalio mače 45:78 krito prieš šeimininkę UMMC. Prieš pat Baltijos čempionato finalo ketvertą Rygos komanda penktadienį namuose žais atsakomąsias ketvirtfinalio rungtynes.

Įskaitant dvejas finalo ketverto rungtynes, Latvijos klubas per savaitę iš viso sužais ketverias rungtynes, iš kurių trejas per tris dienas. Visgi A. Paulauskas to nesureikšmina, kaip galimo faktoriaus bandant pusfinalyje palaužti TTT.

„Jie turi ilgą suoliuką, turi 12 žaidžiančių ir patyrusių žaidėjų. Čia nieko naujo, žiūrint į pasaulio ir Europos čempionatus, kur 2-3 dienas žaidžia, vieną ilsisi, – pažymėjo „Kibirkšties“ specialistas. – Eurolygos komanda yra pasiruošusi žaisti ne vienas rungtynes per savaitę, o žaisti ištisai. Tai neturi joms atsiliepti. Tuo labiau, kad nėra ilgos kelionės – nuo Rygos iki Vilniaus yra 300 kilometrų. Na, aišku, jos keliavo į Jekaterinburgą, bet jau yra grįžusios.“

Tuo metu „Kibirkšties“ pasiruošimą apsunkino lyderės Morgan Pullins trauma. Kojos skausmus jaučianti legionierė šią savaitę visai nesitreniravo ir tik varstė procedūrų kambario duris. Vidutiniškai po 15,3 taško ir 17,4 naudingumo balo renkanti puolėja penktadienį dirbs su komanda bei mėgins pasiruošti finaliniam turnyrui „Ryto“ arenoje.

Į šį sezoną dėl menisko traumos neberungtyniausiančios Ievos Šimkutės vietą atvykusi Deja Middleton dar negalės padėti „Kibirkščiai“ dėl užtrukusių formalumų persikeliant iš Maroko. Nelaimei, puolėja treniruotėje dar ir nikstelėjo koją.

Su eile iššūkių susiduriantis A. Paulauskas „Kibirkšties“ vyr. trenerio kėdėje skaičiuoja trečią savaitę. Per tą laiką Vilniaus komanda nugalėjo „Ulikool“, po kartą pralaimėjo TTT ir „Vilkmergei“. Pastarajai atsirevanšavo atsakomajame susitikime ir pelnė vietą pusfinalyje.

„Žaidžiame taip pat, kaip buvo žaidžiama – kartais pavyksta geriau, kartais blogiau, – apie korekcijas žaidime kalbėjo A. Paulauskas. – Kiekvienos žaidėjos veiksmuose trūksta stabilumo, bet čia yra jaunas kolektyvas. Meistriškumas susideda iš patyrimo, o patyrimas iš kažkada padarytų klaidų. Reikia nevengti daryti klaidas, tik negalima tų pačių kartoti – galbūt kurti naujas (šypteli). Tokiu būdu galima tobulėti.“

Sekmadienį „Ryto“ arenoje vyks finalų diena. 12 valandą startuos kova dėl trečiosios vietos, o 15 valandą – dėl čempionių titulo.

Informacija: Lukas Malinauskas/moterulyga.lt