Po žiemos pertraukos varžybų maratoną vėl pradeda Vilniaus „Kibirkšties-Tichės-IKI“ moterų komanda. Sostinės krepšininkės šį savaitgalį sužais dvejas rungtynes. Penktadienį Vilniaus ekipa namuose priims šalies vicečempionę Klaipėdos „Lemminkainen“ ekipą, o šeštadienį Kauno rajone pirmą kartą šį sezoną bandys įveikti „Sirenų“ krepšininkes.   

Po dviejų su puse sezonų į Lietuvą sugrįžusi Gintarė Petronytė vėl rungtyniaus ir Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL). Prieš šventes „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komandos aprangą apsivilkusi krepšininkė puikiai debiutavo Baltijos moterų lygos rungtynėse su Rygos „TTT-Riga“ komanda. G.Petronytė per 32 minutes pelnė 24 taškus, atkovojo 6 kamuolius ir surinko 33 naudingumo balus.

„Mes labai džiaugiamės, kad G.Petronytė rungtyniauja mūsų komandoje, – teigė „Kibirkšties-Tichės-IKI“ direktorius Rosvaldas Gorbačiovas. – Džiaugiamės, kad viena geriausių Lietuvos krepšininkių palaiko naujai įkurtą moterų krepšinio klubą sostinėje ir sutiko atstovauti mūsų ekipai. Viliamės, kad ją pavyks išlaikyti gal netgi iki sezono pabaigos. Tikimės, kad jai patiks „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komandoje. Komandos ir visų sirgalių vardu norim padėkoti mūsų vienam pagrindinių rėmėjų, prekybos centrui IKI, kuris suteikia galimybę G.Petronytei žaisti Vilniuje“.

Sostinės komandai per itin svarbias LMKL rungtynes padės ir po atostogų sugrįžusios australė Brigid Bowley ir amerikietė Sakellie Daniels.

Pirmasis „Kibirkšties-Tichės-IKI“ varžovas „Lemminkainen“ klubas gruodžio mėnesį baigė kovas Europos taurėje. Ten uostamiesčio ekipa per šešerias rungtynes pergalių neiškovojo ir liko D grupės dugne. LMKL pirmenybėse pajūrio ekipa su septyniomis pergalėmis per dvylika rungtynių – antros. Pirmąją tarpusavio dvikovą prieš du mėnesius 70:66 laimėjo „Lemminkainen“. Komandos lyderė, vidutiniškai 15,08 taško pelnanti, Rita Mileškienė.

Su „Sirenų“ ekipa „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komanda šį sezoną žaidė jau tris kartus. Ir visus tris kartus pergales šventė Kauno rajono komanda (79:62, 70:67, 59:54). Turnyro lentelėje abi komandos iškovojusios po šešias pergales ir patyrusios po 5 nesėkmes, tačiau dėl geresnio įmestų/praleistų taškų santykio Vilniaus klubas žengia ketvirtas, „Sirenos“ – šeštos. Komandos lyderė, vidutiniškai 16,30 taško pelnanti, Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė.

 „ Džiugi žinia, kad turime G.Petronytę, tiesa, sunku pasakyti, kaip ji atrodys mūsų komandoje, nes treniruočių salėje neturėjome labai daug“  – kalba „Kibirkšties-Tichės-IKI“ vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius  . „Tarpušvenčiu daugiau dirbome treniruočių salėje, kad neįsivyrautų monotonija. Šių dviejų rungtynių laukiu su nerimu. Mūsų legionierės S.Daniels ir B.Bowley po kalėdinių atostogų JAV ir Australijoje dar turės „praeiti“ aklimatizaciją, todėl sunku kažką apie jas pasakyti, nors jos buvo vieni mūsų ramsčių gruodžio mėnesį. Turime smulkių traumų, ligų, kelios žaidėjos tik po ligų sugrįžę. Tačiau niekam tai neįdomu, mums reikia pergalių. Jų ir sieksime“.

2012-01-06 18:00
Vilniaus „Kibirkštis-Tichė-IKI“ – Klaipėdos „Lemminkainen“
Mykolo Romerio universitetas

2012-01-07 15:00
Kauno rajono „Sirenos“ – Vilniaus „Kibirkštis-Tichė-IKI“
Garliavos arena