Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) reguliariajame sezone lieka sužaisti dvejas rungtynes, o didžiausia intriga laukia šiandien. 18 valandą Marijampolėje vietos „Sūduva“ ir Vilniaus „Kibirkštis“ pradės kovą dėl pirmosios vietos reguliariajame sezone.

Intriga didelė dėl to, kad į aukščiausią poziciją pretenduoja ir dar viena ekipa – šiuo metu pirmaujanti Kauno r. „Hoptrans-Sirenų“ ekipa. Pastaroji turi 19 pergalių, o Marijampolės ir Vilniaus ekipos – po 18.

Tai reiškia, kad garliaviškės nebenukris žemiau antrosios vietos, o „Sūduva“ ir „Kibirkštis“ gali likti tiek pirmos, tiek trečios.

Išnagrinėjame galimus variantus:

1. „Kibirkštis“ iškovoja pergalę prieš „Sūduvą“. Tokiu atveju vilnietės kyla į pirmąją turnyrinės lentelės vietą. Jos turėtų po lygiai pergalių su „Hoptrans-Sirenomis“, tačiau dėl geresnio taškų santykio tarpusavio rungtynėse (+12) aplenktų garliaviškes. „Sūduva“ šiuo atveju užimtų trečiąją vietą.

2. „Sūduva“ laimi mažesne nei 29 taškų persvara. Tokiu atveju „Hoptrans-Sirenos“ išlieka pirmos, „Sūduvos“ krepšininkės – antros, o „Kibirkštis“ – trečia.

3. „Sūduva“ laimi 29 ar didesne taškų persvara. Šiuo atveju „Sūduva“ finišuoja pirma, „Hoptrans-Sirenos“ krenta į antrą vietą, o „Kibirkštis“ lieka trečia.

Pastarieji du atvejai yra itin sudėtingi dėl labai retos situacijos. „Sūduva“ ir „Hoptrans-Sirenos“ tarpusavio dvikovose šį sezoną pasidalijo po lygiai pergalių (po 2). Maža to, jos per tarpusavio rungtynes pelnė tiek pat taškų (po 286). Tokiu atveju, pagal LMKL nuostatus, žiūrima į komandų taškų santykį visose reguliariojo sezono rungtynėse.

„Hoptrans-Sirenų“ santykis šiuo metu yra +424, o „Sūduvos“ +395. Tai reiškia, kad laimėjusios 29 ar mažesniu taškų skirtumu, marijampolietės liktų Kauno rajono klubui už nugarų.

Jeigu laimėtų daugiau nei 29 taškais, tuomet Suvalkijos atstovės aplenktų Manto Šerniaus auklėtines. Marijampolietėms veikiausiai užtektų ir pergalės lygiai 29 taškų persvara, nes tuomet abi komandos turėtų vienodą įmestų ir praleistų taškų santykį ir tada būtų žiūrima į kitą rodiklį – apskritai pelnytus taškus. „Sūduvai“ užtektų įmesti 59 taškus ir ji aplenktų „Hoptrans-Sirenas“.

LMKL reguliarusis sezonas finišuos ketvirtadienį, kai „Šiauliai-Universitetas“ namie priims Kauno „Aistes-LSU“. Šiaulietės jau nepakils iš septintosios turnyrinės lentelės vietos, o kaunietės – iš penktosios.

Pirmąsias dvi vietas LMKL reguliariajame sezone užėmusios komandos iš karto pateks į pusfinalį, o 3-6 vietas užimsiančios ekipos kovos ketvirtfinaliuose. Jie prasidės už savaitės – kovo 20 dieną.

Informacija: lmkl.lt