Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) savaitės rungtynėse triumfavo Vilniaus „Kibirkšties“ (10/3) ekipa. Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės auklėtinės lyderių mūšyje sostinėje 61:57 (13:13, 15:12, 12:20, 21:12) pranoko Marijampolės „Sūduvos“ (11/2) krepšininkes.

Prieš prasidedant susitikimui buvo apdovanota naudingiausia gruodžio mėnesio žaidėja Laura Svarytė. Lygos direktorė Audra Ginelevičienė „Sūduvos“ aukštaūgei įteikė „Neodentos“ įsteigtą prizą.

Rungtynes komandos pradėjo apylygiai, o įpusėjus ketvirčiui minimali persvara priklausė vilnietėms – 7:6. Likus žaisti kiek mažiau nei 3 minutes, L.Svarytės vedamos marijampolietės persvėrė rezultatą į savo pusę – 11:9. Kėlinio pabaigoje komandos apsikeitė taikliais metimais, o rezultatas buvo lygus – 13:13.

Antrajame ketvirtyje ir toliau kova vyko taškas į tašką, o sužaidus 4 minutes priekyje buvo „Kibirkštis“ – 20:19. Po Lauritos Jurčiūtės tolimo metimo šeimininkės susikrovė 5 taškų pranašumą – 24:19. Likus žaisti minutę, „Sūduva“ sumažino atsilikimą iki minimumo (25:26), tačiau kėlinį taikliu metimu baigė Justina Kraujūnaitė ir padidino vilniečių persvarą – 28:25.

Po didžiosios pertraukos šeimininkės laimėjo atkarpą 7:4 ir kiek atitolo – 35:29. Likus žaisti 2 minutes, komandas skyrė vos 3 taškai (39:36), o Ieva Kazlauskaitė leido „Sūduvai“ priartėti iki minimumo – 38:39. Likus žaisti pusantros minutės L.Svarytė išvedė savo komandą į priekį (40:39), o J.Štreimikytė-Virbickienė buvo priversta prašyti minutės pertraukėlės. Visgi 5:1 atkarpa kėlinį baigė „Sūduva“, kuri prieš lemiamą ketvirtį jau pirmavo – 45:40.

Lemiamą ketvirtį 5 taškais be atsako pradėjo „Kibirkštis“ ir rezultatas vėl tapo lygus – 45:45. Įpusėjus kėliniui aikštelėje ir toliau virė atkakli kova, o po Vitos Kuktienės dvitaškio į priekį išsiveržė vilnietės – 50:49. Žaidimas ir toliau vyko lyg ant svarstyklių, bet likus žaisti pusantros minutės arčiau pergalės buvo „Kibirkštis“ – 57:53. Likus žaisti 30 sekundžių, komandas skyrė 4 taškai (59:55), tačiau vilnietės tiksliai realizavo baudų metimus (61:55), o Ievos Šimkutės dvitaškis komandos neišgelbėjo – 61:57.

„Kibirkštis“: Laurita Jurčiūtė 13, Eglė Šniokaitė 11 (5 atk. kam.), Gabija Meškonytė, Vita Kuktienė  (8 atk. kam.) ir Daugilė Šarauskaitė (4 blk.) po 8.

„Sūduva“: Laura Svarytė 19 (9 atk. kam.), Ieva Šimkutė 12 (8 atk. kam.), Ieva Kazlauskaitė 9.