Lietuvos Moterų taurės finalui naujojoje Jonavos arenoje rengiasi net dvylika skirtingų Lietuvos rinktinių žaidėjų.

Marijampolės „Sūduvos“ gretose žaidžia moterų rinktinės narės Neringa Skadaitė, Lina Pikčiutė ir Laura Svarytė. Pastaroji yra Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) vicečempionių lyderė ir pagrindinis ginklas, kai kovojama su Vilniaus „Kibirkštimi“. Šiame sezone prieš vilnietes L.Svarytė įmeta 14,2 taško ir renka 18,2 naudingumo balo.

19 metų 173 cm ūgio „Sūduvos“ puolėja Kamilė Berenytė yra jaunimo rinktinės narė.

Dar gausesnį būrį rinktinių narių turi „Kibirkštis“ – net aštuonias žaidėjas. Vita Kuktienė ne tik ilgametė Lietuvos rinktinės žaidėja, bet ir Ispanijos čempionė. Jaunimo rinktinių lyderės Laura Juškaitė, Daugilė Šarauskaitė, Gabija Meškonytė jau turi ir moterų nacionalinės rinktinės žaidimo patirties.

Jaunimo rinktinių narės Ieva Savickaitė, Agnė Bobinaitė ir Laurita Jurčiūtė, o jaunių – Dalia Donskichytė. Šis aštuonetukas surenka net 88 procentus visų „Kibirkšties“ taškų LMKL pirmenybėse.

Išskirti galima būtų L.Juškaitę, kuri pernai laimėjo geriausios jaunos LMKL žaidėjos prizą, o šiemet pretenduoja tai pakartoti. 19-metė puolėja šiame sezone spėjo užfiksuoti trigubą dublį, kai pelnė 22 taškus, sugriebė 15 kamuolių ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų. Toks reiškinys LMKL nebuvo matytas daug metų.

Svarbiu faktoriumi finale bus V.Kuktienė. Trečia pagal rezultatyvumą 36 metų 185 cm ūgio puolėja yra sukaupusi daugybę tokių rungtynių patirties. Ukmergiškė jau šaltus nervus parodė šiame sezone, kai būtent į „Sūduvos“ krepšį įmetė sudėtingą tritaškį, leidusį išplėšti pratęsimą.

Kurios rinktinių narės džiaugsis Moterų taure, pamatysime kovo 5 dieną naujojoje Jonavos arenoje. Komandos varžysis ne tik dėl trofėjaus, bet ir dėl 10 tūkstančių eurų prizinio fondo.
Didžiausiame LMKL metų renginyje taip pat bus tituluota geriausia LMKL snaiperė. Kas varžysis tritaškių konkurse, sužinosite artimiausiu metu.

Taip pat ant naujosios Jonavos arenos parketo išvysime visą būrį Lietuvos žvaigždžių : Virgilijų Alekną, Vaidą Baumilą, Mindaugą Mizgaitį, Tomą Pačėsą, Vaidą Jurgilą, šešiolikamečių rinktinės lyderį Nojų Pankratjevą.

Susirinkusieji galės džiaugtis ne tik krepšinio, bet ir muzikos bei šokių išskirtinėmis programomis.

 Informacija: lmkl.lt