Lietuvos moterų krepšinio rinktinė Kaune sužaidė kontrolines rungtynes prieš Rygos TTT komandą. Lietuvės rungtynes laimėjo rezultatu 87:57 (20:15, 28:12, 21:15, 18:15).

Rungtynes tritaškiu atidarė Kamilė Nacickaitė, o sužaidus kiek daugiau nei 3 minutes Lietuvos moterų krepšinio rinktinės treneris Mantas Šernius pasikvietė merginas pasitarimui, po kurio Eglė Šulčiūtė pelnė savo penktąjį tašką šiose rungtynėse. Lietuvos krepšininkės pirmajame kėlinyje buvo įgijusios 6 taškų persvarą, tačiau nutolti vis nepavykdavo. Pirmajame ketvirtyje Lietuvos moterų rinktinės treneris į aikštelę išleido 10 žaidėjų.

Antrąjį ketvirtį Lietuvos rinktinė pradėjo energingiau ir dar per žingsnį nutolo nuo svečių iš Rygos. Beveik idealiai išnaudodamos aukštaūges krepšininkes lietuvaitės rinko taškus iš po krepšio, kartu priversdamos varžoves rinkti pražangas. Santos Okockytės ir Eglės Šulčiūtės 8 taškai iš eilės leido Lietuvos rinktinei nutolti 41:26. Eglė Šulčiūtė antroje kėlinio pusėje pataikė du tritaškius iš dviejų, o Giedrė Labuckienė pasibaigus kėliniui dviem baudų metimais įtvirtino pranašumą 48:27.

Antrąją rungtynių pusę rezultatyviai pradėjo lietuvaitės – Santa Okockytė ir Kamilė Nacickaitė įmetė po tritaškį ir aikštelės šeimininkės dar labiau nutolo – 56:33.

Paskutiniame ketvirtyje Lietuvos moterų rinktinės vyriausiajam treneriui Mantui Šerniui pavyko išbandyti įvarius penketus ir schemas, kurias naudos šį savaitgalį prasidedančiose 2019 Europos krepšinio čempionato atrankos rungtynėse prieš Albanijos ir Vengrijos rinktines.

Nugalėtojų gretose Vilniaus „Kibirkšties“ komandos puolėja Laura Juškaitė aikštėje praleido 15 minučių, pelnė 3 taškus (1/2 dvitaškiai, 1/1 baudos), atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, tačiau 5 kartus suklydo.

LIETUVA: Kamilė Nacickaitė – 18 taškų (4/6 trit.), Eglė Šulčiūtė – 17 taškų (9 at. kam., 7 rez. perd.), Laura Svarytė 12 taškų.

RYGOS TTT: Gunta Basko – Melnbarde 17 taškų, Ally Mallot ir Shey Peddy po 13.

TTT komandoje buvusi „Kibirkšties“ žaidėja Ieva Krastina per 19 minučių įmetė 3 taškus ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

„Turime pasimokyti iš savo klaidų prieš Vengres, kai žaidėme namuose. Dirbame treniruotėse ir analizuojame ką galime padaryti geriau. Mums visoms reikia geriau susižaisti, kadangi visos atvažiavome iš skirtingų klubų. Svarbiausia asmeninė gynyba, gynyba du prieš du, pagalba viena kitai ir žinoma viena kitos supratimas. Atmosfera komandoje gera, visada malonu sugrįžti į rinktinę. Visos norime kovoti ir siekti pergalių“, – teigė komandos kapitonė Gintarė Petronytė.

„Visiškai nežiūrėjome į rezultatą, vykdėme savo užduotis gynyboje ir puolime. Pagal klaidų skaičių jaučiasi, kad mūsų varžovės padarė tik 7 ir jos treniruojasi nuo rugsėjo mėnesio kartu, kai mes tuo mey padarėme virš 20 ir esame kartu tik dvi dienas. Labai svarbu susižaisti. Reikia užtvirtinti tai ką norime daryti tiek puolime, tiek gynyboje ir eiti link finišo tiesiosios“, – po rungtynių kalbėjo Lietuvos moterų rinktinės vyriausiasis treneris Mantas Šernius.

Informacija: musukrepsinis.lt ir bckibirkstis.lt
Nuotrauka: musukrepsinis.lt