Jau sekmadienį dviejų Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) ekipų laukia kova dėl pirmojo sezono trofėjaus. Į Moterų taurės finalą tvirtu žingsniu žengė Marijampolės „Sūduva“ ir Vilniaus „Kibirkštis“, kurios ir LMKL užima aukščiausias pozicijas. Šį sezoną komandos susitiko jau keturis kartus ir pasidalino po dvi pergales, todėl prognozuoti finalo favoritą itin sunku.

Prieš finalo dvikovą LMKL.lt nusprendė pakalbinti ilgametį lygos darbuotoją, neabejotiną moterų krepšinio ekspertą Martyną Pocių, kuris pasidalino įžvalgomis bei pagrindiniais finalo dvikovos akcentais.

– Moterų krepšinio taurės finale – „Sūduvos“ ir „Kibirkšties“ akistata. Kokų rungtynių galima tikėtis?

Manau, tiek aš, tiek visi krepšinio gerbėjai tikisi, kad finalas pateisins savo vardą ir iki pat paskutinės minutės nugalėtojas nebus aiškus. Tokios rungtynės puikiai vainikuotų visą taurės turnyrą. Taip pat lauksiu ir gražaus bei malonaus akiai krepšinio, kuriame netrūks įspūdingų atakų ar taiklių metimų. Juo labiau, kad čia bus dviejų stipriausių šalies komandų mūšis, todėl jei čempionato kovose ir galima kažkiek atsipalaiduoti, nes rungtynių kaina nėra tokia didelė, tai finale abi komandos privalės ant stalo padėti visus kozirius.

Vis tik, jei reiktų prognozuoti, spėčiau, kad šios rungtynės nepasižymės dideliu rezultatyvumu, tačiau žavėtis merginų kovingumu kiekviename aikštės centimetre tikrai galėsime.

– LMKL „Sūduva“ ir „Kibirkštis“ tarpusavio susitikimuose pasidalino po dvi pergales. Kuriai komandai prognozuotumėte pranašumą ir kodėl?

Nors labiau simpatizuoju vilnietėms, tačiau būčiau nesuprastas, jei pranašumo neatiduočiau „Sūduvai“ – ji yra reguliaraus čempionato nugalėtoja, todėl visiškai teisėtai privalo būti laikoma finalo favorite, be to, turi ilgesnį atsarginių suolelį, išskirtinai vidurio puolėjos pozicijoje po to, kai prie komandos prisijungė Lina Pikčiutė. Galbūt pastaroji krepšininkė dar nėra pasirengusi žaisti visu 100 procentų, tačiau ir su savo 10–15 minučių aikštėje suteikia galimybę pailsėti Ievai Šimkutei, kai „Kibirkštis“, pavargus ar pražangų prisirinkus Daugilei Šarauskaitei, turi problemų.

Verta pastebėti ir tai, jog abi komandos savo pergales tarpusavio dvikovose iškovojo išskirtinai namų aikštėse, tačiau finalas bus žaidžiamas neutralioje vietoje – naujojoje Jonavos arenoje, kurioje nei vienai komandai žaisti dar neteko, todėl svarbu bus tai, kuri komanda pirmoji prisitaikys prie naujos aplinkos. Dar vienu svarbiu faktoriumi laikyčiau žiūrovus. Laukiama, kad arena bus pilnai užpildyta., todėl „Sūduvos“ žaidėjų patirtis turėtų padėti suvalkietėms greičiau susitvarkyti su šiais papildomais dirgikliais.

Šį sezoną ir vėl nesustabdomai rungtyniauja Laura Svarytė. Ar ji bus didžiausia grėsmė vilnietėms?

– Neabejotinai. Tikrai ne veltui Laura trijose iš keturių svarbiausių statistinių kategorijų yra geriausių lygos žaidėjų trejetuke ir savo statistiką susikrauna toli gražu ne prieš čempionato autsaideres. Tiesa, verta pastebėti, kad vieneriose iš ketverių rungtynių prieš „Kibirkštį“ jos žaidimas buksavo, tačiau ir be didesnio jos indėlio Marijampolės komanda pergalę iškovojo. Faktas yra tas, kad prasčiau žaidžianti Svarytė aikštėje vis tiek yra ženkliai geriau nei jokios Svarytės.

Kiek „Sūduvos“ žaidimas yra priklausomas nuo Arinos Bilotserkivskos pasirodymo?

– Kiek komandai svarbus pagrindinės įžaidėjos indėlis, aiškinti tikrai niekam nereikia. Kokia yra šios krepšininkės svarba komandai puikiai atspinti „plius/minus“ rodiklis. Su legioniere iš Ukrainos aikštėje „Sūduva“ pelno 15 taškų daugiau nei varžovai ir tai yra antras rezultatas komandoje, nusileidžiantis tik lyderei Svarytei.

Dvikovose prieš „Kibirkštį“ žaidėja nesužaidė dusyk ir abu sykius pergales iškovojo vilnietės. Todėl, nors ir įvardijau Svarytę kaip didžiausią grėsmę sostinės komandai, tačiau viena žaidėja rungtynes laimi labai retai, tuo tarpu, atkirtus nuo komandos jos smegenis, kuriomis yra Bilotserkivska, problemų gynyboje Vilniaus krepšininkėms būtų kur kas mažiau.

Kokie pagrindiniai „Kibirkšties“ komandos koziriai šioje dvikovoje?

– Pagrindinis koziris, dėl ko ši komanda antrą sezoną yra tarp pirmaujančių Lietuvos komandų – žaidėjų branduolys kartu žaidžia jau eilę metų ir krepšininkės viena kitą puikiai pažįsta. Kovos LMKL merginas užgrūdino bei užaugino, jos nebebijo nė vienos varžovės. Tiesa, jaunatviškumas kartais pakiša koją ir rungtynėse prieš apatinėje turnyro lentelės dalyje esančias komandas „Kibirkščiai“ pritrūksta nusiteikimo, tačiau prieš pagrindines konkurentes į medalius ši ekipa žaidžia visai kitaip. Ko jau ko, bet charakterio ir užsispyrimo ši ekipa nestokoja.

Dažnai akcentuojama, kad „Kibirkštis“ itin jauna komanda. Ar tokio svarbumo rungtynėse labiau gali praversti „Sūduvos“ patirtis, ar „Kibirkšties“ jaunatviškas maksimalizmas?

– „Kibirkščiai“ labiausiai už viską praverstų geras tolimų metimų procentas – per paskutines ketverias rungtynes vilnietės tritaškius metė vos 13 procentų taiklumu. O kalbant rimtai, tokios svarbos rungtynėse patirtis visada yra vertinama labiau. Tačiau kada daugiau, jei ne finaluose mūsų jaunimui pademonstruoti, iš kokio molio jis yra drėbtas?

Moterų taurės finalas sekmadienį vyks naujojoje Jonavos arenoje. Mačo pradžia – 13 valandą. Taip pat žiūrovai išvys labai įdomų tritaškių metimo konkursą, „3×3“ varžybas, kuriose išvysime Virgilijų Alekną, Vaidą Baumilą, Mindaugą Sinkevičių, Tomą Pačėsą, Mindaugą Mizgaitį, Vaidą Jurgilą, Nerijų Zabarauską, Nojų Pankratjevą.

Būk su mumis Jonavoje ir tu.

Informacija: lmkl.lt