BIG-81784Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komandai pavyko pratęsti pergalių seriją Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL). Nugalėtojų titulą ginančios vilnietės, savo aikštėje, Mykolo Romerio universitete, 64:59 (18:22, 13:15, 15:10, 18:12) palaužė Kauno „Aisčių-LSU-Paradis“ komandą. Po penkių turų vilnietės savo sąskaitoje turi tris pergales ir du pralaimėjimus.

Susitikimą geriau pradėjo aikštės šeimininkės (10:5), tačiau ketvirčio viduryje kaunietės išlygino rezultatą (12:12). Antroje ketvirčio dalyje komandos apsikeitė keliomis taikliomis atakomis, tačiau vilniečių klaidos ir keli taiklūs tolimi metimai leido viešnioms po pirmų 10 minučių pirmauti 4 taškais (18:22). Antro kėlinio pradžioje ir toliau smaginosi Kauno klubo toliašaudė artilerija (21:30). Tačiau Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės ir Algirdo Paulausko treniruojama „Kibirkšties-VIČI“ komanda nenuleido rankų ir sumažino atsilikimą (27:30).

Trečią kėlinį geriau pradėjo kaunietės (36:41), tačiau kėlinio viduryje Chastity Reed sumažino atsilikimą iki 3 taškų (40:43), o iki ketvirčio pabaigos likus pusantros minutės Eglė Šniokaitė persvėrė rezultatą „Kibirkšties-VIČI“ naudai (46:45). Viskas sprendėsi per paskutines 10 minučių. Du tritaškius ketvirto kėlinio pradžioje įmetusios „Aisčių“ krepšininkės, atrodė, kad vėl perėmė iniciatyvą (48:54), tačiau tada vilnietės pademonstravo geležinę gynybą ir ne tik išlygino, tačiau ir persvėrė rezultatą (60:56). Paskutinę minutę komandos apsikeitė klaidomis, o C.Reed ir I.Šimkutė įtvirtino „Kibirkšties-VIČI“ pergalę (64:59).

„Kibirkšties-VIČI“ komanda šiame mače nepataikė nei vieno tritaškio metimo (0/5), tačiau laimėjo kovą po krepšiais (41/36) ir padarė mažiau klaidų (18/21).

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė Ieva Šimkutė. Vidurio puolėja per 31 minutę pelnė 17 taškų (6/12 dvitaškiai, 5/6 baudos), atkovojo 5 kamuolius ir atliko rezultatyvų perdavimą.

Chastity Reed surinko 16 taškų (8/16 dvitaškiai, 3 per.), Vita Gorobets – 12 (5/11 dvitaškiai, 6 atk. kam., 4 per., 3 rez. per.), Ny Hammonds – 10 (5/9 dvitaškiai, 5 atk. kam., 5 rez. per., 3 per.), Daugilė Šarauskaitė – 4 (8 atk. kam.), Eglė Šniokaitė – 3 (1/7 dvitaškiai), Vitalija Kaminskytė – 2 (8 atk. kam., 5 per., 5 kld.), o Vita Žilinskaitė taškų nepelnė (9 min.).

Šiame mače „Kibirkšties-VIČI“ komandoje nerungtyniavo Justina Kraujūnaitė ir Akvilė Vitunskaitė.

Prieš šį turą naudingiausia ir rezultatyviausia LMKL žaidėja buvusi Laura Svarytė pelnė 6 taškus (2/10 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 2/2 baudos) ir suklydo 5 kartus.

„Aisčių“ komandoje rezultatyviausiai žaidė Neringa Skadaitė, kuri pelnė 17 taškų (7/15 dvitaškiai, 5 atk. kam.), o Jolanta Marmienė pridėjo 16 (3/5 tritaškiai, 5 kld.).

Kitas rungtynes „Kibirkšties-VIČI“ merginos žais penktadienį, kai svečiuose kausis su „Utenos“ komanda.