Vilniaus „Kibirkšties“ komanda išvargo pergalę „MultiGyn“ moterų lygoje. Valdo Gecevičiaus auklėtinės tris kėlinius atsilikinėjo, tačiau puikiai sužaidė paskutinį ketvirtį, per paskutines dešimt minučių įrodė savo pranašumą ir 68:54 nugalėjo „Šiaulių-Universiteto“ ekipą.

Vilnietėms tai buvo 9 pergalės iš eilės Lietuvos čempionate, ir 5 pergalės per 7 rungtynes Baltijos lygoje.

Šiame susitikime „Kibirkšties“ komandai negalėjo padėti amerikietė Morgan Pullins ir gynėja Justina Miknaitė.

„Kibirkšties“ komanda sunkiai pradėjo rungtynes ir nuo pirmų minučių turėjo vargo su daug jaunesne Šiaulių miesto komanda. Abi ekipos daugiau dėmesio skyrė gynybai ir po 10 minučių kovos Vilniaus klubas pirmavo 2 taškų skirtumu. Vaizdas nesikeitė ir antrame ketvirtyje, šiaulietės bandė žaisti greitai, sostinės klubo krepšininkės sau nebūdingai klydo ir po dviejų kėlinių vilnietės atsilikinėjo 2 taškais.

Trečiame kėlinyje „Kibirkšties“ komandos deficitas vienu metu siekė net 9 taškus, tačiau suaktyvinusios gynybą vilnietės perėmė kelis kamuolius iš eilės, surengė porą greitų ataką ir ne tik išlygino, tačiau sugebėjo ir persverti rezultatą (45:44).

Ketvirtasis kėlinys vėl priminė nervų karą. „Kibirkštis“ įgijo trijų taškų pranašumą ir išlaikė jį iki kėlinio vidurio. Labiau patyrusios vilnietės ir toliau nemažino apsukų, sėkmingai išnaudojo šiauliečių klaidas ir susikrovė dviženklį pranašumą (61:49). Likusios pora minučių buvo tik formalumas.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Gabija Meškonytė. Puolėja per 37 minutes pelnė 23 taškus, atkovojo 7 ir perėmė 4 kamuolius, blokavo 2 metimus bei atliko rezultatyvų perdavimą.

Dalia Donskichytė surinko 13 taškų, Ieva Šimkutė – 9 (9 atk. kam.), Agnė Bobinaitė – 7, Livija Sakevičiūtė – 5 (9 atk. kam., 2 blk.), Urtė Slavickaitė ir Justina Kraujūnaitė (9 rez. per., 4 per.) po 4, Miglė Purlytė – 2, Eglė Zabotkaitė – 1.

„Šiaulių-Universiteto“ komandoje Brigita Sinickaitė surinko 18 taškų, o Enrika Matiukaitė – 15.

Po šių rungtynių „Kibirkšties“ komanda išvyksta į Estiją, kur pirmadienį jungtiniame Baltijos šalių čempionate susitiks su Talino „Ulikool“ komanda.