Vilniaus „Kibirkšties-Tichės-IKI“ merginos toliau neklumpa Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurėje. Lemiamose III etapo rungtynėse sostinės krepšininkės namuose 78:64 (23:9, 25:20, 20:21, 10:14) nugalėjo Šiaulių „Rūtos“ krepšininkes ir pateko į ketvirtą etapą, kur jų jau laukia Kauno „LKKA-Aistės“ ir Kauno rajono „Sirenos“.

„Kibirkšties-Tichės-IKI“ komanda šioje rungtynėse perėmė iniciatyvą nuo pat rungtynių pradžios. Rezultatas buvo lygus tik mačo pirmosiomis minutėmis, o vėliau sąlygas diktavo šeimininkės. Likus minutei iki ketvirčio pabaigos po Dalio Belickaitės taškų sostinės ekipa pirmą kartą išsiveržė į priekį dviženkliu taškų skirtumu (19:9).

Antrajame kėlinyje „Kibirkšties-Tichės-IKI“ tik didino pranašumą. Po dviejų Santos Dreimanės tolimų šūvių skirtumas padidėjo iki dvidešimties (36:15). Trečiajame kėlinyje Vilniaus klubas sumažino tempą, treneris leido pasireikšti mažiau laiko aikštėje praleidžiančioms krepšininkėms.

Ketvirtasis kėlinys buvo tik formalumas. Nors „Rūtos“ ekipa ir sumažino atsilikimą iki keturiolikos taškų, tačiau užtikrintą pergalę šventė aikštės šeimininkės.

„Rungtynės visada būna sunkios. Planas buvo duoti pailsėti pagrindinėms krepšininkėms, daugiau pažaisti gavo antras penketas ir smagu, kad jis sukovojo, – po mačo teigė „Kibirkšties-Tichės-IKI“ vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius. – Treneris viskuo negali būti patenkintas, tačiau merginų noras nustelbė klaidas. Aš esu patenkintas. Mes daug dirbome treniruotėse, LKF taurėje žaidėme nuo pat pirmųjų etapų, norime pasiekti finalo ketvertą, todėl būtų buvę skaudu pralaimėti tokias rungtynes. Mes joms ruošėmės“.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė S.Dreimanė. Gynėja iš Latvijos per 34 minutes pelnė 24 taškus (4/7 dvitaškiai, 5/8 tritaškiai, 1/2 baudos), atkovojo 4 ir perėmė 3 kamuolius bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Eglė Šniokaitė pelnė 13 taškų (2/7 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 6/6 baudos, 3 per.), Kristina Vengrytė – 12 (6/11 dvitaškiai, 7 atk. kam., 5 rez. per.), Ieva Prėskienytė – 11 (5/6 dvitaškiai, 1/1 baudos, 4 atk. kam.), Dalia Belickaitė – 9 (3/5 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai), Vita Žilinskaitė – 4, Sigita Galdikaitė ir Gintarė Petronytė (7 atk. kam.) po 2, Greta Šniokaitė – 1 (0/5 dvitaškiai, 3 rez. per.), o Justina Kraujūnaitė taškų nepelnė.

„Rūtos“ komandoje Lidziya Panasiuk įmetė 22 taškus, Sandra Baliutavčiūtė pridėjo 18, o Aistė Tamutytė – 16.

IV LKF taurės etape „Kibirkštis-Tichė-IKI“, „LKKA-Aistės“ ir „Sirenos“ žais vieno rato principu. Dvi geriausios komandos pateks į pusfinalį, kur jau laukia Kauno „Viči-Aistės“ ir Klaipėdos „Lemminkainen“.