Vilniaus „Kibirkšties“ komanda pergalingai pradėjo tarptautinį keturių komandų turnyrą Druskininkuose. Jūratės Daktaraitės ir Angelės Rupšienės vardo turnyro pirmose rungtynėse vilnietės 72:46 nepaliko vilčių Nur Sultano „Astana Tigers“ komandai iš Kazachstano.

„Kibirkšties“ komanda geriau pradėjo rungtynes ir jau po pirmųjų dešimties minučių turėjo 7 taškų pranašumą. Tačiau viešnios iš Kazachstano taip lengvai nežadėjo pasiduoti ir laimėjusios antrą ketvirtį savo atsilikimą sumažino iki 6 taškų.

Tačiau po ilgosios pertraukos Lietuvos klubas nusprendė nejuokauti ir žaidimo kontrolę perėmė į savo rankas. Galingas Daugilės Šarauskaitės ir Gabrielės Šulskės duetas varė varžoves į neviltį. Skirtumas trečiame kėlinyje tapo dviženklis, „Kibirkštis“ nutolo 15 taškų skirtumu, o ketvirtame kėlinyje pabaigė sao darbą – pasiekė užtikrintą pergalę 26 taškų skirtumu.

„Kibirkšties“ komanda užtikrintai laimėjo kovą po krepšiais (43/25) ir atliko dvigubai daugiau rezultatyvių perdavimų (16/8).

Naudingiausiai nugalėtojų gretose žaidė Daugilė Šarauskaitė. Vidurio puolėja per 31 minutę pelnė 18 taškų (7/10 dvitaškiai, 4/4 baudos), atkovojo 10 ir perėmė 2 kamuolius, blokavo 3 metimus, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 33 naudingumo balus.

Gabrielė Šulskė įmetė 20 taškų (5/5 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 4/6 baudos, 5 atk. kam., 3 rez. per., 6 kld.), Justina Kraujūnaitė (4/13 dvitaškiai, 6 atk. kam., 3 rez. per.) ir Klaudija Serkevičiūtė po 8, Saulė Mikelionytė – 5, Kristė Druskytė ir Livija Sakevičiūtė (5 rez. per.) po 4, Eglė Zabotkaitė – 3, Emilija Grigaliūnaitė – 2, o Justina Miknaitė, Evelina Šataitė ir Enrika Matiukaitė taškais nepasižymėjo.

„Astana Tigers“ komandai Zalina Kurazova pelnė 13 taškų, o Nadezhda Kondrakova surinko 8.

Kitose turnyro rungtynėse Gdynės „Politechnika“ komanda iš Lenkijos 89:49 sutriuškino Liepojos „Liepaja/LSSS“ klubą iš Latvijos.

Šeštadienį (16 val.) „Kibirkšties“ komanda susitiks su Lenkijos klubu, o sekmadienį turnyrą baigs rungtynėmis su Latvijos krepšininkėmis.

Nuotraukų autorius: Tomas Gaubys