Vilniaus „Kibirkšties“ komanda pergale baigė 2017-2018 metų Rytų Europos krepšinio lygos sezoną (EEWBL). Lietuvos klubas paskutinėse rungtynėse, kuriose buvo kovojame dėl 9-10 vietų, 79:74 nugalėjo Minsko „Cmoki“ ekipą iš Baltarusijos.

Tiesa, vilnietės liko 10 vietoje, nes prieš dieną baltarusėms pralaimėjo 70:88.

„Kibirkštis“ ir „Cmoki“ reguliariame sezone, A ir B grupėse, užėmė 5 vietas ir liko per žingsnį nuo ketvirtfinalio.

Šiame mače Vilniaus klubui negalėjo padėti kapitonė Laura Juškaitė ir vyriausioji trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė, kurios dalyvauja Lietuvos moterų krepšinio rinktinės stovykloje prieš Europos čempionato atranką. Dėl asmeninių priežasčių ant parketo nepasirodė ir Urtė Slavickaitė bei Miglė Purlytė.

„Kibirkštis“ pranašumą šiame mače susikrovė trečiame kėlinyje. Nors po didžiosios pertraukos Vilniaus ekipa atsilikinėjo 2 taškų skirtumu, tačiau trečiame ketvirtyje spurtavo 21:12 ir padėjo pamatus savo pergalei.

Vilnietėms pergalės nesutrukdė pasiekti ir prastas tritaškių bei baudų metimų pataikymas. „Kibirkštis“ pataikė vos 2 tritaškius iš 11 (18%) ir 11 baudų iš 19 (57%).

Dar vienas sėkmingas rungtynes sužaidė Shenita Landry. Amerikietė per 31 minutę pelnė 27 taškus (11/17 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 5/9 baudos), atkovojo 10 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, tiesa, 6 kartus suklydo.

Ieva Savickaitė įmetė 15 taškų (7/10 dvitaškiai), Gabija Meškonytė – 12 (6 atk. kam.), Laurita Jurčiūtė – 8 (2 blk.), Dalia Donskichytė – 6 (4 rez. per.), Agnė Bobinaitė – 5, Deanna Mayza – 4 (7 rez. per.), Irina Michailova – 2, o Kamilė Žiedelytė taškų nepelnė.

„Cmoki“ komandoje Anastasija Suščyk pelnė 22 taškus ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus, Kai Afi James įmetė 21 tašką ir atkovojo 15 kamuolių, o Ala Murauskaja pelnė 16 taškų.

Kitas rungtynes „Kibirkšties“ komanda žais jau vasario 14 dieną, kai tarptautiniame draugiškame turnyre susitiks su Ukrainos U18 rinktine.