Vilniaus „Kibirkšties“ komanda liko be pirmojo apdovanojimo šiame sezone Lietuvoje. Sostinės klubas Karalienės taurės finalo rungtynėse, kurios vyko „Siemens“ arenoje, panaikino dviženklį pranašumą, tačiau pritrūko jėgų ir 61:71 turėjo pripažinti Kauno „Aisčių-LSMU“ komandos pranašumą.

Nors pastaruoju metu „Kibirkšties“ komandą kankino traumos ir ligos, tačiau šiame susitikime Valdas Gecevičius galėjo verstis visomis krepšininkėmis.

Vilnietės sunkiai pradėjo rungtynes, o „Aisčių“ komanda, daugiausiai Daugilės Šarauskaitės pastangomis, pabėgo į priekį (4:11). Ketvirčio viduryje, po sostinės klubo minutės pertraukėlės, „Kibirkštis“ pelnė 4 taškus be atsako ir sumažino atsilikimą (8:11). Žaidimas išsilygino, o kaunietės tik paskutinę minutę šiek tiek padidino savo atotrūkį (14:19).

Antrame kėlinyje kelios klaidos gynyboje, keli skuboti metimai ir „Kibirkšties“ komanda jau turėjo 9 taškų deficitą (20:29), o netrukus skirtumas buvo dviženklis (21:32). Vilniaus klubo treneris dar kartą pažadino savo komandą ir likus pusantros minutės skirtumas sumažėjo iki 4 taškų (28:32).

Puikiai kėlinį pradėjo „Kibirkšties“ komanda, o po Dalios Donskichytės tritaškio rezultatas tapo lygus (34:34), o sužaidus 4 min. vilnietės pirmą kartą išsiveržė į priekį (40:38). Tačiau „Aisčių“ komanda nesutriko ir ne tik išlygino, tačiau ir vėl persvėrė rezultatą (44:50), o likus 2 min. „Kibirkšties“ deficitas dar sykį tapo dviženklis (46:56).

Ketvirtoje kėlinio pradžioje vaizdas aikštėje ir toliau nekito, o „Aistės“ išlaikė savo pranašumą (50:63). „Kibirkšties“ treneris bandė keisti žaidėjas, priimti netradicinius sprendimus, tačiau vilnietės niekaip nesisekė grįžti į rungtynes (57:67). Vilniaus komanda paskutinėmis minutėmis pakilo į lemiamą šturmą, tačiau pakeisti rungtynių eigos nepavyko (61:71).

„Kibirkšties“ komanda kovą po krepšiais pralaimėjo 32:44 ir pataikė vos 2 tritaškius iš 13 (15%).

„Tikėjomės įtempto finalo, toks jis ir buvo, – po rungtynių sakė „Kibirkšties“ vyriausiasis treneris Valdas Gecevičius. – Šiai dienai Kauno klubas geriau sukomplektuotas, pakilime. Mes nerandame savo žaidimo ritmo, kamuoja traumos, ligos. Ieva Šimkutė šiandien mums padėjo kiek galėjo, o Kauno klubo priekinė linija pajėgi, stiprūs ketvirti numeriai. Tiesa, turėjome šansą, tačiau juo nepasinaudojome. Neužteko šalto proto ir meistriškumo. Mūsų bėda, kad įtemptose rungtynėse mes pasivejame, tačiau tada neįmetame iš po krepšio ir paleidžiame. Mūsų žaidėjos ne daug tokių rungtynių per karjerą žaidusios.“

Rezultatyviausiai „Kibirkšties“ komandoje žaidė Gabija Meškonytė. Puolėja per 35 minutes pelnė 19 taškų (8/14 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 2 metimus.

Dalia Donskichytė surinko 15 taškų (7 rez. per.), Morgan Pullins – 12 (6 atk. kam.), Ieva Šimkutė – 9 (7 atk. kam.), Livija Sakevičiūtė – 5, Justina Kraujūnaitė – 1, Urtė Slavickaitė, Eglė Zabotkaitė, Agnė Bobinaitė ir Justina Miknaitė taškų nepelnė.

„Aistės-LSMU“ komandoje Karolina Kazočiūnaitė surinko 18 taškų, Milda Sauliūtė – 16, Daugilė Šarauskaitė – 11 (10 atk. kam.).

Kitas rungtynes „Kibirkšties“ komanda žais vasario 21 d., kai namuose priims Talino „Ulikool“ klubą iš Estijos.

Nuotrauka: LKL/BNS