Nesėkmingai rungtynių pabaigą sužaidusios Vilniaus „Kibirkšties“ krepšininkės Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalo seriją pradėjo nesėkme. Po trejų metų pertraukos LMKL finale žaidžiančios vilnietės 73:78 nusileido Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ komandai ir serijoje iki 3 pergalių atsilieka 0-1.

Antrosios rungtynės jau penktadienį vyks Vilniuje, „Lietuvos ryto“ arenoje, o įėjimas žiūrovams nemokamas.

Pirmose finalo rungtynėse „Kibirkšties“ komandai koją kišo klaidos (24, red. past.) ir prastas taiklumas. Vilnietės pataikė tik 58% baudų metimų (10/17) ir vos 3 tritaškius metimus iš 17 (17%).

„Kibirkšties“ komanda likus 3 minutėms dar turėjo 4 taškų pranašumą, tačiau netrukus „Sirenos“ išlygino rezultatą ir viskas sprendėsi per paskutinę minutę. Čia jau 4 taškus be atsako pelnė šeimininkės, o dvi iš eilės sostinės klubo žaidėjų klaidos neleido „Kibirkšties“ ekipai grįžti į rungtynes.

„Jautėsi susikaustymas, neužtikrintumas ir jaudulys. Juk merginos LMKL finale žaidė pirmą kartą karjeroje“, – sakė „Kibirkšties“ komandos vyriausioji trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė. – Jeigu mes norime šioje finalo serijoje laimėti rungtynes, turime būti visa galva geresnėmis už savo varžoves. Jeigu mačas klostysis lygiai – mes nelaimėsime. Kodėl? Pasakysiu po sezono“.

„Kibirkšties“ komandoje rezultatyviausiai žaidė Gabija Meškonytė. Puolėja pelnė 18 taškų (8/15 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 2/4 baudos), atkovojo 5 ir perėmė 4 kamuolius bei atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Laura Juškaitė įmetė 13 taškų (6 atk. kam.), Shenita Landry (15 atk. kam., 7 kld.) ir Deanna Mayza po 11, Laurita Jurčiūtė ir Dalia Donskichytė (5 rez. per.) po 7, Ieva Savickaitė – 4, Urtė Slavickaitė – 2, o Irina Michailova taškų nepelnė.

„Sirenų“ komandoje Rasa Knyzaitė pelnė 23 taškus, atkovojo 6 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Ieva Šimkutė įmetė 14 taškų, o Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė – 11.

„Rungtynės buvo tikras nervų karas, buvo daug klaidų“, – teigė „Sirenų“ treneris Mantas Šernius. – Džiugu, kad kažkiek pavyko išlaikyti savo braižą, tačiau per paskutinį mėnesį mes turėjome tik 2 rungtynes, todėl tai jautėsi“.