Antrosiomis Lietuvos Moterų krepšinio taurės (LMKT) finalininkėmis tapo Kauno rajono „Hoprans-Sirenos“. Manto Šerniaus auklėtinės atsakomajame pusfinalio mače Garliavoje 66:57 (16:6, 14:16, 17:13, 19:22) įveikė Vilniaus „Kibirkštį“ ir žengė į finalą. Pirmąjį pusfinalio susitikimą sostinėje garliaviškės buvo laimėjusios rezultatu 73:68.

LMKT finale „Hoptrans-Sirenos“ susikaus su Marijampolės „Sūduva“, kuri pusfinalyje eliminavo Klaipėdos „Fortūną“. LMKT finalas kovo 4 dieną vyks Druskininkuose.

Rungtynių pradžia buvo nerezultatyvi abiems komandoms, o sužaidus 3 minutes rezultatas buvo lygus – 4:4. Po Olenos Ogorodnikovos metimo iš po krepšinio šeimininkėms pavyko kiek atitrūkti – 12:6. „Kibirkšties“ ekipa pirmajame kėlinyje strigo garliaviškių gynybos gniaužtuose bei klydo, o šeimininkės didino persvarą iki dviženklės po pirmojo ketvirčio – 16:6.

Antrajame kėlinyje ir toliau mačas vyko nerezultatyviai, tačiau „Hoptrans-Sirenų“ susikrauta persvara leido joms turėti dviženklį pranašumą – 20:9. Po 4 iš eilės O. Ogorodnikovos taškų, garliaviškių persvara šoktelėjo iki 15 taškų – 28:13. Tačiau vilnietės po šalto dušo atsigavo, surengė spurtą ir šeimininkių persvara ištirpo iki 8 taškų – 28:20. Prieš antrąją mačo dalį „Hoptrans-Sirenos“ išsaugojo tą patį 8 taškų pranašumą – 30:22.

Po didžiosios pertraukos aikštelėje virė jau atkaklesnė kova, tačiau nors vilnietės ir kabinosi šeimininkėms į atlapus, „Hoptrans-Sirenos“ toliau išlaikė saugų atotrūkį – 39:24. Netrukus tolimą metimą smeigė Arina Bilotserkivska, dvitaškį pridėjo Ieva Šimkutė ir garliaviškių persvara šoktelėjo iki 19 takų – 44:25. Kėlinio pabaigoje aktyviau rungtyniavusios viešnios ir vėl kiek priartėjo (33:44), o netrukus sumažino ir iki vienženklio deficito – 35:44. Paskutinę sekundę „Hoptrans-Sirenų“ pranašumą įspūdingu tolimu metimu padidino Rasa Knyzaitė – 47:35.

Lemiamame ketvirtyje intriga niekur nebuvo dingusi. Vilnietės ketvirtį pradėjo 5 taškais be atsako ir „Hoptrans-Sirenų“ pranašumas sumažėjo iki 7 taškų – 47:40. Viešnios ir toliau kibo į atlapus bei priartėjo iki 5 taškų (44:49), tačiau paskutinę atakos sekundė „Hoptrans-Sirenų“ persvarą didino I.Šimkutė – 51:44.
Likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes, garliaviškių persvara buvo ištirpusi iki 4 taškų (55:51), tačiau 5 šeimininkių taškai jas vėl atitolino – 60:51. Per likusį laiką „Hoptrans-Sirenos“ persvaros neišbarstė ir laimėjusios antrąjį pusfinalio mačą žengė į LMKT finalą – 66:57.

„Hoptrans-Sirenos“: Olena Ogorodnikova 20 (7/8 dvitaškiai), Rasa Knyzaitė ir Arina Bilotserkivska po 13, Ieva Šimkutė 12.

„Kibirkštis“: Shenita Landry 15, Laura Juškaitė 13 (10 atk. kam.), Gabija Meškonytė 9.

Informacija: lmkl.lt