Vilniaus „Kibirkšties“ komandos amerikietė Morgan Pullins surengė dar vieną puikų individualų pasirodymą, kai pelnė 25 taškus, tačiau Valdo Gecevičiaus auklėtinės „MultiGyn“ moterų lygos rungtynėse patyrė nesėkmę 69:76 Rygos „Stradina Universitate“ klubui iš Latvijos.

Tai buvo 5 „Kibirkšties“ komandos nesėkmė per 12 Baltijos čempionato rungtynių. Lietuvos klubas turnyro lentelėje užima 3 vietą.

Šiame susitikime „Kibirkšties“ komandai negalėjo padėti traumuota kapitonė Ieva Šimkutė.

Tai buvo paskutinis jėgų patikrinimas prieš šeštadienį vyksiančias Karalienės taurės finalo rungtynes, kuriose „Kibirkšties“ komanda susitikime su Kauno „Aisčių-LSMU“ ekipa sieks pirmojo sezono trofėjaus.

Vilniaus ekipa keturiais taškais iš eilės pradėjo rungtynes, tačiau netrukus viešnios iš Latvijos perėmė iniciatyvą į savo rankas. „Kibirkšties“ ekipa atkarpą pralaimėjo 0-10 ir atsiduria atsiliekančiųjų vaidmenyje (4:10). Vilniečių klubo amerikietė Morgan Pullins pelno 5 taškus ir eilės (11:10), tačiau ketvirtį geriau užbaigia svečių komanda (13:18).

Antrame kėlinyje žaidimas išsilygina ir nei vienai komandai nepavyksta įrodyti savo pranašumo. Latvės kelis kartus nutolo 5-6 taškų skirtumu, tačiau netrukus „Kibirkšties“ ekipa jį panaikina. Vis tik kėlinio pabaigoje „Stradina Universitate“ ekipa žaidžia užtikrinčiau ir nutolsta 6 taškais (36:42).

Trečiame kėlinyje „Kibirkšties“ komanda ir toliau kantriai lipo varžovėms ant kulnų, vis mažino atsilikimą ir, galiausiai, kelis sykius išlyginusios rezultatą, jį ir persvėrė. Tolimą metimą pataikė Urtė Slavickaitė (55:52).

Ketvirto kėlinio pradžioje komandos apsikeitė taikliais metimais ir rezultatus tapo lygus (59:59). Vaizdas aikštėje nepakito ir sužaidus 5 minutes – 65:65. Likus 2 minutėms penktą pražangą gauna M.Pullins, o latvės padidina pranašumą iki 3 taškų (67:70). Vilniaus komandai lemiamu metu nesisekė užpulti, o latvės taškų pelnė realizuodamos baudų metimus – 69:76.

Rezultatyviausiai „Kibirkšties“ komandoje žaidė jau minėta M.Pullins. Amerikietė per 33 minutes pelnė 25 taškus (8/12 dvitaškių, 2/2 tritaškiai, 3/5 baudos), atkovojo 6 ir perėmė 2 kamuolius bei atliko rezultatyvų perdavimą.

Gabija Meškonytė įmetė 13 taškų (10 atk. kam.), Livija Sakevičiūtė – 10 (9 atk. kam.), Eglė Zabotkaitė ir Urtė Slavinskaitė po 5, Emilija Grigaliūnaitė – 4 (6 atk. kam.), Justina Kraujūnaitė – 3, Dalia Donskichytė (5 rez. per.) ir Agnė Bobinatė po 2, o Justina Miknaitė taškų nepelnė.

„Stradina Universitate“ komandoje Ilze Gotfrida pelnė 19 taškų, Anna Buša ir Arta Fridenberga po 15.