Vilniaus „Kibirkšties“ komanda toliau šį sezoną neklumpa Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL). Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės auklėtinės savo arenoje 75:67 nugalėjo LMKL vicečempiones Kauno rajono „Sirenas“ ir iškovojo jau trečią pergalę.

Šiuo metu „Kibirkšties“ krepšininkės yra vienvaldės šalies pirmenybių lyderės.

Prieš rungtynes Lietuvos moterų krepšinio lyga apdovanojo abiejų komandų trenerius-asistentus. „Kibirkšties“ antrasis treneris Valdas Gecevičius buvo apdovanotas „Lelijos“ dovanų čekiu.

Mačą sėkmingiau pradėjo Kauno rajono klubas, kuris taikydamas spaudimą po visą aikštę privertė vilnietes klysti, o „Kibirkšties“ trenerę sužaidus pusę kėlinio prašyti minutės petraukėlės (5:10). Sostinės krepšininkės, daugiausiai amerikietės Shenitos Landry pastangomis, kuri per pirmas 10 minučių pelnė 12 taškų, buvo persvėrusios rezultatą (14:13), tačiau didelis kiekis klaidų (7 kld.) neleido laimėti pirmo ketvirčio (14:19).

Atrojo kėlinio pirmoje pusėje žaidimas tapo lygus, tačiau „Kibirkšties“ komanda ir toliau turėjo 4 taškų deficitą (22:26). Likus minutei, po penkių iš eilės Lauritos Jurčiūtės taškų, skirtumas sumažėjo iki 1 taško (31:32),  o paskutinę sekundę ataką per visą aikštę surengusi Laura Juškaitė išvedė vilnietes į priekį (33:32).

Trečią kėlinį septyniais taškais be atsako pradėjo „Kibirkšties“ ekipa (40:32). Netrukus žaidimas išsilygino, tačiau vilnietės ir toliau buvo priekyje (47:42). Vis tik paskutinę atkarpą sėkmingiau sužaidė Kauno rajono klubas, kuris likus minutei buvo sumažinęs savo atsilikimą iki 2 taškų (53:51), tačiau dvitaškį su pražanga pataikiusi Justina Kraujūnaitė leido vėl kiek nutolti vilnietėms (56:51).

Ketvirtą kėlinį rezultatyviomis atakomis pradėjo „Sirenų“ komanda, tačiau vilnietės nesutriko ir ne tik atstatė pranašumą, tačiau ir jį padidino (63:55). Likus 4 minutėms po Sh.Landry dvitaškio skirtumas tapo dviženklis (67:56). „Kibirkštis“ likusias minutes ir toliau sėkmingai žaidė puolime bei į savo sąskaitą įsirašė dar vieną pergalę.

Naudingiausiai šiame mače žaidė Shenita Landry. Puolėja per 30 minučių pelnė 22 taškus, atkovojo 13 ir perėmė 4 kamuolius, išprovokavo 9 pražangas ir surinko 30 naudingumo balų.

Laura Juškaitė pelnė 17 taškų (7 atk. kam., 4 per.), Laurita Jurčiūtė – 15, Agnė Bobinaitė – 8, Justina Kraujūnaitė (5 rez. per.) ir Urtė Slavickaitė po 5, Dalia Donskichytė – 2, Ieva Savickaitė – 1, o Miglė Purlytė taškų nepelnė.

„Sirenų“ komandoje Arina Bilotserkivska pelnė 12 taškų, o Livija Sakevičiūtė ir Rasa Knyzaitė po 11.

Šiame mače „Kibirkšties“ komandai negalėjo padėti serganti Gabija Meškonytė.

Kitas rungtynes Vilniaus krepšininkės žais lygiai po savaitės, kai Kaune susitiks su „Aisčių-LSU“ ekipa.