Druskininkų sporto centre keturias dienas vykusiame pirmajame tarptautiniame Jūratės Daktaraitės ir Angelės Rupšienės moterų krepšinio turnyre Vilniaus „Kibirkštis“ užėmė ketvirtą vietą.

Mače dėl trečios vietos Lietuvos čempionato bronzos medalininkė „Kibirkštis“ 61:70 (18:18, 19:16, 11:19, 13:17) pralaimėjo Maskvos „Dinamo-2“ (Rusija) krepšininkėms.

13-ąją min. Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės ir Valdo Gecevičiaus treniruojamos vilnietės pirmavo 28:20, o po dviejų kėlinių – 37:34. 27-ąją min. maskvietės išsiveržė į priekį 45:44, o po trijų kėlinių pirmavo 53:48. 36-ąją min. Gabija Meškonytė taikliu dvitaškiu metimu išlygino rezultatą 61:61, tačiau per likusį laiką „Kibirkšties“ žaidėjos taškų nebepelnė, o varžovės pridėjo devynis.

Vilniaus komandai 12 taškų pelnė Daugilė Šarauskaitė (11 atk. kam.), 9 – Gabija Meškonytė, 8 – Vita Kuktienė, 7 – Justina Kraujūnaitė.

Maskvos komandoje rezultatyviausia buvo Elija Oleinikova. Ji surinko 19 taškų. Viktorija Solovjova (11 atk. kam.) pridėjo 11, o Sonia Pašigoriova – 10 taškų.

Naudingiausia turnyro žaidėja išrinkta Olga Vorobjova („Dinamo-1“). Į geriausių žaidėjų penketą taip pat pateko Laura Svarytė („Sūduva“), Daugilė Šarauskaitė („Kibirkštis“), Alex Bunton („Dinamo-1“) ir Julie McBride („Energa“).

Nugalėtojoms taurę įteikė Jūratė Daktaraitė ir Angelė Rupšienė. J. Daktaraitė – pirmoji lietuvė, tapusi pasaulio krepšinio čempione (1959 m.). Ji iškovojo ir du Europos pirmenybių aukso medalius (1960 ir 1962 m.). A. Rupšienė (Jankūnaitė) – dukart olimpinė (1976 ir 1980 m.), dukart pasaulio (1971 ir 1975 m.) ir triskart Europos (1972, 1976 ir 1978 m.) krepšinio čempionė.

Informacija: bwbl.lt ir bckibirkstis.lt
Nuotrauka: Tomas Gaubys