Vilniaus „Kibirkšties“ komanda pasiekė pirmą pergalę naujame sezone. Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės auklėtinės Rytų Europos krepšinio lygos (EEWBL) rungtynėse Rygoje 54:51 palaužė Kijevo „Avangard“ komandą iš Ukrainos. Lietuvėms tai buvo pirma pergalė per dvejas žaistas rungtynes.

Pirmąją dieną, penktadienį, „Kibirkšties“ komanda 66:73 nusileido Liublino AZS UMCS komandai iš Lenkijos.

Mače su Ukrainos klubu „Kibirkštis“ iniciatyvą perėmė nuo rungtynių pradžios, tačiau susikrauti solidesnio pranašumo vilnietėms pirmoje pusėje nepavyko. Po pirmų 10 minučių „Kibirkštis“ pirmavo 2 taškais, o po dviejų kėlinių skirtumas padidėjo iki 4 taškų.

Tačiau per susitikimo pertrauką gavusios J.Štreimikytės-Virbickienės patarimų, „Kibirkšties“ ekipa trečią kėlinį pradėjo aukštesne pavara. Vilnietės suaktyvino gynybą ir varžovėms per 10 minučių leido 8 taškus, pačios pelnė 19 ir po trijų ketvirčių komandas jau skyrė 15 taškų.

Paskutiniame kėlinyje „Kibirkšties“ komanda šiek tiek atsipalaidavo ir „Avargard“ ekipai pavyko atkurti intrigą. Likus 15 sekundžių komandas skyrė 3 taškai, tačiau „Kibirkšties“ varžovės nusprendė nanaudoti pražangų taktikos ir vilnietės išlaikė kamuolį iki galutinės rungtynių sirenos.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Gabija Meškonytė. Puolėja per 15 minučių pelnė 11 taškų.

Daugilė Šarauskaitė surinko 10 taškų (11 atk. kam.), Vita Kuktienė – 8, Justina Kraujūnaitė (5 atk. kam.) ir Laura Juškaitė (9 atk. kam., 5 rez. per.) po 6, Laurita Jurčiūtė – 4 (4 per., 5 kld.), Ieva Savickaitė – 3, o Eglė Šniokaitė, Vitalija Kaminskytė ir Agnė Bobinaitė po 2.

„Avargard“ komandoje Jevgenija Spitkovska pelnė 15 taškų ir atkovojo 9 kamuolius.

Paskutines I etapo rungtynes „Kibirkšties“ komanda žais sekmadienį su Košicės „Good Angels“ klubu iš Slovakijos.