Vilniaus „Kibirkšties“ komanda sunkiai, tačiau palaužė „Šiaulių-Universiteto“ krepšininkes Lietuvos moterų krepšinio lygos rungtynėse. Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės auklėtinės Saulės miesto atstoves įveikė 69:60, iškovojo 16-ą pergalę ir turnyro lentelėje toliau išlieka antroje vietoje.

Po šios dvikovos paaiškėjo ir galutinės ekipų pozicijos po reguliaraus sezono. Vilnietės užims antrąją vietą ir iš karto pateks į pusfinalį, o šiaulietės liks šeštos ir ketvirtfinalyje kovos su trečiąją poziciją užėmusiu klubu.

Rungtynių eiga:

Kur kas geriau susitikimą pradėjo „Šiaulių-Universiteto“ komanda, kuri šovė į priekį – 14:6. Spurtu 10:0 atsakiusi „Kibirkštis“ pirmą kartą išsiveržė į priekį – 16:14. Maža to, įsibėgėjusios vilnietės toliau tolo ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių jau turėjo 7 taškų pranašumą – 26:19.

Antrajame ketvirtyje šiaulietės jau ėmė mažinti deficitą – 29:30. Tiesa, joms persverti rezultato savo naudai taip ir nepavyko, todėl įpusėjus mačui „Kibirkštis“ pirmavo 5 taškais – 42:37.

Po didžiosios pertraukos „Kibirkštis“ vėl pabandė atitrūkti – atkarpa 10:1 leido susikrauti rekordinę persvarą – 52:38. Vis dėlto šeimininkėms pavyko pristabdyti varžoves ir iki kėlinio pabaigos atsilikimą sumažinti beveik per pusę – 47:54.

Ketvirtajame ketvirtyje viešnios buvo nutolusios 9 taškais (57:48), tačiau kovingasis „Šiaulių-Universiteto“ klubas vėl priartėjo – 52:57. Vis dėlto tai buvo viskas, ką šiame mače sukūrė šiaulietės – „Kibirkštis“ atsakė savo tiksliomis atakomis ir saugų pranašumą išsaugojo iki finalinės sirenos.

„Šiauliai-Universitetas“: Livija Kaktaitė 18 (5 atk. kam., 5 rez. perd., 5 per. kam., 5 kld.), Urtė Bukauskaitė 14, Gabija Šegždaitė ir Žana Haradzeckaja po 9.

„Kibirkštis“: Laurita Jurčiūtė 17, Daugilė Šarauskaitė 13 (8 atk. kam.), Laura Juškaitė (10 atk. kam.) ir Justina Kraujūnaitė po 8.

Informacija: lmkl.lt ir bckibirkstis.lt