Rugsėjo 20-22 dienomis Druskininkų sporto centro salėje vyks ketvirtasis tarptautinis Jūratės Daktaraitės ir Angelės Rupšienės moterų krepšinio turnyras. Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) organizuojamose varžybose dalyvaus keturios komandos iš Kazachstano, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos. 

Mūsų šaliai turnyre antrą kartą atstovaus Vilniaus „Kibirkštis“, praėjusį sezoną Lietuvos moterų krepšinio lygos čempionate pelniusi bronzą. Algirdo Paulausko ir Gitauto Kievino treniruojamoje komandoje labiausiai patyrusios žaidėjos – gynėja Gabrielė Šulkė ir puolėja Kristė Druskytė. Joms ateinantis sezonas Vilniaus komandoje bus pirmasis.

G. Šulskė atstovavo Lietuvos rinktinei 2011, 2013 ir 2015 metų Europos pirmenybėse. Po dvejų metų pertraukos į Vilniaus ekipą grįžo 196 cm ūgio vidurio puolėja Daugilė Šarauskaitė.

Praėjusį savaitgalį „Kibirkštis“ Vilniuje sužaidė dvejas kontrolines rungtynes su Minsko „Horizont“ (Baltarusija). Komandos pasidalino po pergalę.

Į varžybas Druskininkuose atvyksta Gdansko „Politechnika“, kuri praėjusiame Lenkijos čempionate tarp 13-os komandų buvo 10-a. Gdansko ekipoje naujajam sezonui jau rengiasi ir dvi amerikietės – Eurolygos varžybų patirties turinti vidurio puolėja Jenna Smith bei gynėja Presley Hudson ir puolėja iš Prancūzijos Alice Nayo. Pastaroji pernai su Prancūzijos rinktine iškovojo pasaulio trijulių (3×3) krepšinio čempionato bronzą.

Praėjusį savaitgalį „Politechnika“ turnyre Gdynėje (Lenkija) nugalėjo Poznanės „Enea AZS“ (Lenkija) ir Ceglėdo VBW CEKK (Vengrija) komandas ir pralaimėjo Gdynės „Arka“ krepšininkėms.

Turnyre Druskininkuose taip pat dalyvaus Kazachstano čempionė, Nur Sultano „Astana Tigers“ komanda, kuriai atstovauja lietuviško kraujo turinti gynėja Anastasija Ališauskaitė, ir 2018-2019 metų Latvijos čempionato bronzos laimėtoja „Liepaja/LSSS“ ekipa.

„Kibirkštis“ penktadienį 18.00 val. susitiks su „Astana Tigers“, šeštadienį 16.00 val. – su „Politechnika“, o sekmadienį 12.30 val. – su „Liepaja/LSSS“ komanda.

Pirmajame J. Daktaraitės ir A. Rupšienės turnyre dalyvavo aštuonios, antrajame – keturios, o trečiajame – šešios komandos. Turnyruose jau dalyvavo 11 komandų iš šešių šalių. Pirmąjį turnyrą 2016 metais laimėjo Maskvos „Dinamo“ pirmoji komanda, o pernai ir užpernai pagrindinę taurę iškovojo „Cmoki – Minsk“ (Baltarusija) krepšininkės.

J. Daktaraitė – pirmoji lietuvė, tapusi pasaulio krepšinio čempione (1959 m.). Ji iškovojo ir du Europos pirmenybių aukso medalius (1960 ir 1962 m.). A. Rupšienė (Jankūnaitė) – dukart olimpinė (1976 ir 1980 m.), dukart pasaulio (1971 ir 1975 m.) ir triskart Europos (1972, 1976 ir 1978 m.) krepšinio čempionė.

Turnyro tvarkaraštis

Rugsėjo 20 d. (penktadienis)

16.00 val. „Liepaja/LSSS“ (Latvija) – Gdansko „Politechnika“ (Lenkija)
18.00 val. Vilniaus „Kibirkštis“ (Lietuva) – Nur Sultano „Astana Tigers“ (Kazachstanas)

Rugsėjo 21 d. (šeštadienis)

14.00 val. Nur Sultano „Astana Tigers“ (Kazachstanas) – „Liepaja/LSSS“ (Latvija)
16.00 val. Gdansko „Politechnika“ (Lenkija) – Vilniaus „Kibirkštis“ (Lietuva)

Rugsėjo 22 d. (sekmadienis)

10.30 val. Nur Sultano „Astana Tigers“ (Kazachstanas) – Gdansko „Politechnika“ (Lenkija)
12.30 val. „Liepaja/LSSS“ (Latvija) – Vilniaus „Kibirkštis“ (Lietuva)
14.15 val. Turnyro uždarymas.

Informacija: Organizatorių