Vilniaus „Kibirkšties“ komanda po trejų metų pertraukos sugrįžo į Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalus. Sostinės krepšininkės jau antradienį pradeda seriją iki 3 pergalių su Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ komanda, kurios praėjusiam LMKL sezono iškovojo sidabro apdovanojimus, o šiemet jau triumfavo taurės varžybose.

„Labai laukiame finalų starto. Turime pasinaudoti šia proga, visos sunkiai ir ilgai dirbome, pagaliau po ilgo laiko tarpo „Kibirkšties“ komanda pasiekė finalą“, – sakė Vilniaus klubo žaidėja Urtė Slavickaitė.

Paskutinį kartą „Kibirkšties“ komanda LMKL finale žaidė 2013-2014 metų sezone ir tada serijoje įveikė Marijampolės „Sūduvos“ ekipą. Tačiau šiuo metu iš čempioniškos sudėties likusi tik vyriausioji trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė.

„Tai mums, žaidėjoms, bus pirmas LMKL finalas, nebeturime kur trauktis, o nusiteikimas yra 100 procentų“, – šypsojosi U.Slavickaitė. – Nuotaikos tikrai puikios, esame visos kovingai nusiteikę. Džiaugiuosi, kad pagaliau randame savyje ramybės protingai sužaisti rungtynių pabaigas. O blogų patirčių tikrai esame turėjusios ir tikrai žinome, kaip mačo pabaigoje nereikia žaisti. Komandinis darbas, koncentracija ir viena kitos palaikymas – tai raktas į pergalę“.

„Kibirkštis“ su „Sirenomis“ LMKL reguliariame sezone pasidalino po 2 pergales, tačiau vilnietės nudegė taurės pusfinalyje, kur 2 kartus turėjo pripažinti Kauno rajono klubo pranašumą ir liko be apdovanojimų.

„Turime išpildyti per treniruotes akcentuotus dalykus, atkreipti dėmesį į mažas detales, reikia susitvarkyti psichologiškai, negalime pasimesti“, – vardino U.Slavickaitė. – „Sirenos“ yra gerai sukomplektuota komanda, didelė žaidėjų rotacija. Joms daug duoda pirmi numeriai, kurie valdo komandą. Kauno rajono ekipa mėgsta ilgas atakas, daug dalinasi kamuoliu, todėl mums reikia kantrybės gynyboje. Mes irgi turime savo lyderes, kurios, tikiu, kad ir finalo serijoje demonstruos gerą krepšinį“.

Pirmosios serijos rungtynės Garliavoje prasidės antradienį 17:15 val. Pirmasis finalo mūšis šiandien Garliavoje startuos 17.15 val. Tiesiogiai mačą transliuos DELFI TV ir LMKL feisbuko puslapis.