Vilniaus „Kibirkštis“ įspūdingai pradėjo 23-iąjį Lietuvos moterų krepšinio lygos sezoną – išvykoje įveikė čempionę Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ ekipą. Komandos trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė teigia, kad vienas mačas dar nieko nereiškia, bet potencialiai jos auklėtinės pajėgios nužygiuoti iki finalo.

Pasak trenerės, jaunos krepšininkės dar pačios nesuvokia, kokiame lygyje galėtų žaisti. Netolimoje ateityje jos turėtų sudaryti Lietuvos rinktinės branduolį.

LMKL atidarymo rungtynėse vilnietės nugalėjo čempiones 67:55. Ar tai reiškia, kad praėjusį sezoną bronzą iškovojusi „Kibirkštis“ yra pasirengusi užkopti į viršūnę ir perimti titulą iš „Sirenų“? J.Štreimikytė-Virbickienė skambiais pažadais nesišvaisto. „Mes taip toli nežiūrime. Tikslas yra tobulėti asmeniškai, o kartu ir visai komandai eiti į priekį. Sudėtinga ką nors spręsti iš pirmųjų rungtynių, ypač žinant, kad „Sirenų“ gretose buvo nemažai traumuotų žaidėjų. Jos dar nėra įsibėgėjusios, mes irgi“, – sakė trenerė.

Antra vertus, ji neslepia, kad komandos potencialas yra didelis: „Žinoma, merginos gali žaisti finale. Jos gali žaisti visai kitame lygyje, tik reikia tikėjimo savimi. Kol kas to tikėjimo trūksta. Bent man atrodo, kad merginos dar abejoja, pačios nesupranta, kokiame lygyje galėtų žaisti. Tačiau tik suprasti ir norėti neužteks, reikia dar ir dirbti, pereiti į visai kitą režimą – profesionalesnį, greitesnį. Reikia darbo ir patirties.“

Vilniaus ekipos koziris šiemet yra stabilumas. Palyginti su praėjusiu sezonu, komanda beveik nepasikeitė, joje liko 11 krepšininkių. „Darbas prasidėjo iškart po sezono. Komanda buvo iš esmės sudėliota gegužės mėnesį. Be abejo, merginos turėjo pasiūlymų. Juo labiau kad aštuonios krepšininkės atstovavo Lietuvos rinktinėms ir praplėtė akiratį. Jas matė ne tik Lietuvoje. Tačiau svarbus dalykas yra ir mokslai. Jos mokosi Vilniuje. Tai  padėjo išlaikyti sudėtį“,  – pripažino J.Štreimikytė-Virbickienė.

Daugiau nei pusė komandos žaidėjų dar nėra atšventusios 20-ojo gimtadienio. Prie šios kompanijos prisijungė 36 metų Vita Kuktienė. Trenerė džiaugiasi, kad ji puikiai įsiliejo į jauną kolektyvą: „Ji moka bendrauti su jaunimu, padėti savo patarimais. Aikštelėje tas amžiaus skirtumas nėra labai jaučiamas. Manau, ir panelės ją priėmė labai gerai. Man, kaip trenerei, labai smagu, kad Vita yra komandoje. Juo labiau kad aš ją gerai pažįstu. Teko ir kartu žaisti, ir bendrauti kitu amplua, kai aš jau buvau trenerė, o ji – žaidėja. Iš V.Kuktienės merginos sulaukia tikrai daug pagalbos. Pernai jos vietoje žaidė užsienietė. Aišku, ji buvo gera, stengėsi daug padėti, bet buvo ir kalbos barjeras. Dar pora tokių žaidėjų kaip V.Kuktienė, ir būtų visai gerai.“

Iš LMKL pasitraukė 2015 m. čempionė „Utena“, tačiau J.Štreimikytė-Virbickienė nemano, kad lyga dėl to labai susilpnėjo: „Pasitraukė komanda, bet dalis žaidėjų išsiskirstė į kitas ekipas. Vadinasi, kažkas kitas sustiprėjo ir intriga čempionate didėja. „Utena“ susirinko, laimėjo ir išnyko. Galima sakyti, tai buvo vienadienis projektas. Sunku tokią komandą sukurti, o dar sunkiau – išlaikyti.“

Pajėgią sudėtį vėl subūrė Lietuvos vicečempionė Marijampolės „Sūduva“, kuri tikrai bandys pakilti laipteliu aukščiau. J.Štreimikytė-Virbickienė „Sūduvos“ aiškia favorite nevadina. „Žiūrėsime, kaip toliau tvarkysis „Sirenos“. Vis tiek jos žais ir Europos taurės turnyre. Sustiprėjo Klaipėdos „Fortūna“. Ten yra jaunų krepšininkių, atvažiavo Andra Gabalytė, Lina Pikčiutė. Jaunimas Klaipėdoje įgavo nemažai patirties ir ši komanda yra perspektyvi. Iveta Šalkauskė iš „Sūduvos“ išėjo į Šiaulius. Sudėtis popieriuje yra vienas dalykas, o žaidimas aikštelėje – kitas. Taip, pagal patirtį, pagal atskiras žaidėjų pozicijas „Sūduvą“ gal ir galima vadinti favorite, bet skirtumas tarp komandų nėra didelis“, – svarstė „Kibirkšties“ strategė.

Vilniaus ekipa žaidžia ne tik LMKL, bet ir Rytų Europos krepšinio lygoje. „Mus šis turnyras tenkina. Vienas dalykas, jame rungtynės vyksta savaitgaliais, mums tai labai tinka. Studentėms, moksleivėms kitu atveju tektų praleisti paskaitas ir pamokas. Kitas dalykas, Rytų Europos lygoje yra komandų, kurios dalyvauja Europos taurės varžybose. Veikti tikrai yra ką, o išlaidos mažesnės nei Europos taurėje“, – sakė trenerė.

Visgi išlaikius perspektyvų jaunimą ir pasipildžius pora gerų krepšininkių būtų galima pagalvoti ir apie sugrįžimą į Europos turnyrus. „Kad ir kaip būtų, šios jaunos žaidėjos yra rinktinės ateitis. Rinktinė nepateko į 2017 m. Europos čempionatą, kitas čempionatas dar toli. Kai jis vyks, šios merginos jau turėtų sudaryti branduolį. O norint sudaryti rinktinės branduolį, reikia gerai pačiupinėti aukštesnio lygio krepšinį. Ateitis viską parodys, nes išlaikyti sudėtį nebus taip paprasta“, – teigė J.Štreimikytė-Virbickienė.

Informacija: Arūnas Abromaitis/Vakaro žinios
Nuotrauka: Paulius Garkauskas/DELFI.lt