Penktadienį Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) rungtynėse Vilniuje virė tikra drama. Likus žaisti pusketvirtos minutės „Kibirkštis“ dar pirmavo 8 taškais (54:46), bet čempionė „Utena“ parodė charakterį ir išplėšė pergalę 59:56.

„Kibirkšties“ strategė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė konstatavo, kad „Utenos“ pergalę lėmė didesnė patirtis, bet trenerė liko patenkinta savo žaidėjomis, kurios, pasak jos, širdyje laimėjo šią lyderių dvikovą.

„Palikome Valentienę, sureagavome į judesį ir ji pataikė tritaškį su pražanga. Su tokiu pataikymu nėra lengva laimėti rungtynes. Džiaugiuosi savo komanda, jog ji kovėsi. Žinant, jog neturėjome Landry, kuri yra mūsų vienas pagrindinių ramsčių. Rungtyniavo tik dvi aukštaūgės. „Utena“ turi ilgą lygiaverčių žaidėjų suolelį, todėl galvoju, jog šias rungtynes psichologiškai ir širdyje laimėjome mes.

„Utenoje“ yra žaidėjos su didesne patirtimi ir metančios. Jaunas žmogus žaidžia daugiau emocijomis ir varžovės pasinaudojo tuo. Ant kiekvieno judesio kylame, nes norime perimti kuo daugiau kamuolių, bet tai yra išgyvendinamas dalykas – įgijus patirties bus viskas kitaip“, – įsitikinusi J.Štreimikytė-Virbickienė.

„Utenos“ vyriausiasis treneris Alfredas Vainauskas neslėpė – pirmasis kėlinys, per kurį jo auklėtinės įmetė vos 6 taškus, buvo tragiškas ir jis padiktavo likusio mačo eigą. Strategas pasidžiaugė, kad „Utena“ sugebėjo išsikapstyti iš labai sudėtingos situacijos ir namo grįžti su pergale.

„Svarstyklės svyravo tai į vieną, tai į kitą pusę. Abi komandos buvo viena kitą išanalizavusios labai gerai. Mums pirmasis kėlinys buvo klaikus, kur galbūt ir kaustė šioks toks jaudulys. Negaliu sakyti, kad nenusiteikimas, nes tikrai buvome pasiruošę. Buvo nesilaikoma žaidybinės drausmės ir nedarėme tai, ką buvome susitarę. Įsivėlėme į chaosą.

Pabandėme paeksperimentuoti ir žaidėme netradiciniu penketuku. Pradžioje nudegėme, vėliau jis pasiteisino, tuomet vėl nudegėme ir, galiausiai, sėkmingai grįžome į rungtynes. Nugalėjo patirtis ir protas. Šiaip ne taip išsikapstėme iš tos baisios duobės, kurioje buvome ketvirtajame kėlinyje.

Nebežaidėme derinių – kiekviena ėmė gelbėtis savaip. Nebuvo žaidybinės drausmės. Nesugebėjome žaisti to krepšinio, kurį mokame ir galime žaisti. Atsilikome 8 taškais, bet sugebėjome vėl persirikiuoti ir išsikapstyti“, – pasakojo A.Vainauskas.

Šaltinis: LMKL.lt