Vilniaus „Kibirkšties“ komandos vadovas Dainius Virbickas kelias dienas praleido Latvijos sostinėje Rygoje, kur vyko Europos moterų krepšinio lygos (EWBL) komandų vadovų susitikimas.

„Tai buvo pirminiai pasikalbėjimai apie naujojo sezono gaires, – grįžęs iš Rygos pasakojo D.Virbickas. – Lygos vadovai naujame sezone norėtų, kad dalyvautų apie 20 komandų, tačiau yra variantas, kad dalyvaus tik 16. Šis mūsų susitikimas buvo naudingesnis komandų atstovams, kurie pirmą kartą ruošiasi startuoti EWBL, jiems viskas buvo nauja, o kitoms komandoms ta pati informacija buvo pristatyta dar kartą. Paskutiniu metu iš pirmenybių pasitraukė dvi Švedijos komandos, kurios nurodė, kad daugiau dėmesio nori skirti Europos taurės kovoms. O Lietuvos garbę šiame turnyre gins tik „Kibirkšties“ komanda“.

Kol kas norą dalyvauti Europos moterų krepšinio lygos kovose be „Kibirkšties“ pareiškė Maskvos „Dinamo“, Siktikvaro „Nika“, Rostovo „SFEDU“ ir Novosibirkso „Dinamo“ iš Rusijos, Minsko „Horizont“, Minsko „Cmoki“ ir Gardino „Olimpia“ iš Baltarusijos, Brno „Basket Žabiny“ ir Ostravos SBS iš Čekijos, „Piestanske Cajky“ ir Košicės „Young angels“ iš Slovakijos, Rygos TTT iš Latvijos, Amsterdamo „Angels“ iš Nyderlandų, Pečo „PINKK 424” iš Vengrijos bei Astanos „Tigers“ iš Kazachstano.

Planuojama, kad galutinis komandų skaičius bus patvirtintas iki rugpjūčio 15 dienos. Tada ir paaiškės, kuriuose miestuose vyks čempionato turai. 2020 metų pradžioje turas numatomas ir Vilniuje.

EWBL komandų vadovai Rygoje taip pat stebėjo ir Europos moterų krepšinio čempionato kovas.