Vilniaus „Kibirkšties“ komanda mėnesį plušėjusi treniruotėse, pradeda ir kontrolinių rungtynių ciklą. Sostinės krepšininkės besiruošdamos atnaujintam šalies čempionatui jau atvyko į Druskininkus, kur šį savaitgalį vyks žymaus trenerio Algio Gedmino vardo turnyras.

„Norime išbandyti visas žaidėjas, – sako „Kibirkšties“ komandos treneris Valdas Gecevičius. – Patikrinti kaip veikia puolimo deriniai, gynybos sistemos. Matysime, ką darome gerai, ką reikia tobulinti ar keisti. Visos žaidėjos su nekantrumu laukia šio turnyro.“

Vilniaus komanda per tris dienas išbandys jėgas su Baltarusijos vicečempionėmis Minsko „Horizont“, Baltarusijos čempionėmis Minsko „Cmoki“ ir lietuvių komanda Kauno „Aistėmis-LSMU“.

„Pasiruošimo metu visą dėmesį skyrėme fiziniam rengimui ir žaidėjų traumų prevencijai, – apie treniruotes pasakojo V.Gecevičius. – Sezonui pradėjome ruošis jau rugpjūčio viduryje, pirmiausiai, daugiausiai darbo teko fizinio rengimo treneriui Ugniui Savickui, kur derinome treniruotes stadione ir treniruoklių salėje. Po kurio laiko perėjome į salę. Krepšinio aikštėje tobulinome žaidėjų individualią techniką, derinome tarpusavio ryšius, įvedėme naujus derinius. Pasiruošimas praėjo tikrai sklandžiai, krepšininkės dirbo su didžiuliu noru ir puikia nuotaika. Aš labai džiaugiuosi viso kolektyvo požiūriu į darbą ir atmosfera komandoje.“

Jau nuo savaitės pradžios „Kibirkšties“ komanda atvyko į Druskininkus, kur dėlioja paskutines detales prieš spalio pradžioje prasidėsiantį sezoną.

„Dėkoju komandos vadovui Dainiui Virbickui, kuris suteikė galimybę sportuoti toliau nuo namų, – sakė „Kibirkšties“ treneris. – Atvykome darbinėmis nuotaikomis, norime gerai pasiruošti naujam sezonui. Kai visą savaitę būsime kartu, tai vyks ir branduolio lipdymas, mano nuomone, tai labai svarbu.“

„Kibirkšties“ ekipoje po praėjusio sezono liko 7 krepšininkės: Justina Kraujūnaitė, Agnė Bobinaitė, Urtė Slavickaitė, Gabija Meškonytė, Miglė Purlytė, Dalia Donskichytė, Eglė Zabotkaitė, o ekipą papildė naujokės: Ieva Šimkutė, Livija Sakevičiūtė, Morgan Pullins ir Justina Miknaitė.

„Visos krepšininkės dirba su noru ir gera nuotaika. Naujokės puikiai įsiliejo į mūsų kolektyvą ir nusipelnė tik pagirtinų žodžių tiek treniruotėse, tiek laisvalaikio metu“, – vardino V.Gecevičius.

Vilniaus klubo treneriui šį sezoną teks uždavinys sulipdyti naują priekinę liniją, kurią sudarys praėjusiame sezone čempionėmis su Kauno rajono „Sirenų“ komanda tapusios I.Šimkutė ir L.Sakevičiūtė.

„Tai puikus tandemas, esu labai patenkintas abiejų žaidėjų darbu ir profesionaliu požiūriu treniruotėse, nuoširdžiu bendravimu. Jos tikrai sustiprino mūsų komandą“, – pasakojo „Kibirkšties“ treneris.

Dar vienas uždavinys – amerikietės M.Pullins įtraukimas į žaidimą.

„Kol kas atsiliepimai tik patys geriausi, – šypsosi treneris. – Visų pirma, M.Pullins yra labai komunikabili, šiltai bendraujanti, draugiška ir darbšti krepšininkė, norinti tobulėti. Draugiškų rungtynių metų išryškės jos stipriosios savybės, taip pat ir žaidimo elementai, kuriuos reikės tobulinti.“

A.Gedmino turnyro tvarkaraštis:
(Druskininkų sporto centras, M. K. Čiurlionio g. 97-2, LT-66162 Druskininkai)

09-14 16:00 val. „Kibirkštis“ – „Horizont“
09-15 16:00 val. „Kibirkštis“ – „Cmoki“
09-16 14:00 val. „Kibirkštis“ – „Aistės-LSMU“