Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) „Utena“ trečią kartą šį sezoną įveikė Vilniaus „Kibirkšties“ ekipą. Nors pirmajame kėlinyje iniciatyva priklausė viešnioms, tačiau namuose žaidusios uteniškės rungtynes laimėjo rezultatu 77:64.

Po susitikimo nugalėtojų vyr. treneris Alfredas Vainauskas gyrė varžoves bei džiaugėsi, kad jo auklėtinės sugebėjo sužaisti protingai, surengti sėkmingų atakų bei persverti rezultatą į savo pusę.

„Rungtynės, kaip ir visą laiką, buvo įtemptos. „Kibirkštis“ yra ambicinga komanda, neblogai sukomplektuota. Komandoje yra tokių žaidėjų, kurios ekipai daro labai gerą įtaką. Rungtynių pirmosiomis minutėmis lyg ir kontroliavome padėtį, bet vėliau buvo duobė, padaryta daug neteisingų sprendimų, klaidų ir tai lėmė tuos minus septynis taškus. Vėliau susikoncentravome, pakeitėme gynybos sistemas, įdėjome darbo ir prieš didžiąją pertrauką jau turėjome šešių taškų pranašumą.

Antroji mačo dalis buvo permaininga. Nors ir buvome pabėgę į priekį, bet „Kibirkštis“ spurtavo ir sumažino deficitą. Sugebėjome surengti sėkmingų atakų, kurios leido mums išsaugoti reikiamą pranašumą. Buvo daug neteisingų sprendimų, daug klydome tiek gynyboje, tiek puolime, tikrai yra ką taisyti. Smagu, kad po šiokių tokių traumų sugrįžo Kristina Alminaitė, Rita Milieškienė, nes jų labai trūko. Visa komanda stengėsi, dirbo, ačiū mergaitėms už gražias rungtynes“, – po susitikimo kalbėjo „Utenos“ strategas.

„Utenos“ žaidėja Marina Solopova po pergalės džiaugėsi, kad komanda sugebėjo sėkmingai sužaisti mačo pabaigoje. Gynėjos teigimu, atsipalaiduoti negalima nei vienose rungtynėse ir reikia gerbti visas varžoves.

„Pradžioje buksavome, bet neblogai sužaidėme antrojo kėlinio pabaigoje. Paskui pradėjome žaisti sau įprastą žaidimą ir tai lėmė pergalę. Kai varžovės ketvirtame kėlinyje sumažino atsilikimą iki 4 taškų, galbūt per anksti buvome patikėjusios pergale, atsipalaidavome, praradome ritmą. Bet gerai, kad neprisižaidėme. „Kibirkštis“ yra stipri komanda. LMKL iki kokios penktos vietos nėra prastų komandų, reikia visas varžoves gerbti, nes gali prisižaisti, kaip aną kartą „Sūduva“ prisižaidė su „Kibirkštimi“, – mintimis dalinosi 12 taškų į „Kibirkšties“ krepšį įmetusi M.Solopova.

„Kibirkšties“ vyr. trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė po susitikimo nebuvo patenkinta kai kurių savo auklėtinių žaidimu ir tikino, kad varžovės sėkmingai išnaudojo savo stipriąsias puses.

„Leidome „Utenai“ sėkmingai atakuoti iš toli, o mes pačios trečiajame kėlinyje išėjome išvis miegodamos. Varžovės išnaudojo savo stipriąsias puses, o mūsų gretose buvo žaidėjų, kurios taip ir neatsibudo. Buvo sudėtinga žaisti. Daugelį dalykų buvome suplanavusios kitaip, bet viską pakoregavo rungtynių eiga“, – kalbėjo vilniečių strategė.

„Kibirkšties“ žaidėja Eglė Šniokaitė buvo lakoniška. Pasak krepšininkės, jų jaunai komandai protingai sužaisti rungtynių pabaigas kartais sekasi dar sunkiai: „Mes dar esame jaunos ir ne tokios protingos, kad galėtume gerai sužaisti rungtynių pabaigą. Pradžioje, kol būname nepavargusios, galvojame geriau, o pabaigoje tai daryti sekasi sunkiau“.

Šaltinis: LMKL.lt