Vilniaus „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komanda keturis kėlinius lygiai kovėsi su Lietuvos čempionėmis Kauno „Viči-Aisčių“ krepšininkėmis ir tik paskutinėmis minutėmis 57:63 (18:13, 10:11, 14:29, 15:10) turėjo pripažinti daug tituluotesnių varžovių pranašumą. Vilniaus komandai tai buvo penkta nesėkme per aštuonerias rungtynes, o Kauno ekipa laimėjo visus aštuonis žaistus susitikimus.

„Kibirkšties-Tichės-IKI“ komanda rungtynes pradėjo tokiu startiniu penketuku: Sakellie Daniels, Greta Šniokaitė, Kristina Vengrytė, Brigid Bowley ir Vita Žilinskaitė.

Sostinės klubas mačą pradėjo penkiais iš eilės G.Šniokaitės pelnytais taškais (5:0). Kaunietės į tai atsakė dvitaškiu (5:2), o Vilniaus klubas didino pranašumą (9:2). Kėlinio viduryje „Kibirkšties-Tichės-IKI“ ekipa pirmavo septyniais taškais (14:7), tačiau ketvirčio galą sėkmingiau pabaigė Lietuvos čempionės (18:13).

Antrajame kėlinyje „Kibirkšties-Tichės-IKI“ ekipa nemažino žaidimo tempo ir skirtumas šokrelėjo iki dešimties taškų (24:14). Ketvirčio viduryje komandos keitėsi taikliais metimais, o ilsėtis išėjo vilnietėms pirmaujant keturiais taškais (28:24).

Nors trečiajame kėlinyje pirmus taškus pelnė sostinės klubo vidurio puolėja Ieva Prėskienytė, „Viči-Aisčių“ ekipa į tai atsakė dvylikos taškų serija (30:36). „Kibirkšties-Tichės-IKI“ ekipa stengėsi neleisti varžovėms atitrūkti, tačiau Lietuvos čempionės pasinaudojo savo jėga po krepšiu ir po trijų kėlinių pirmavo vienuolikos taškų skirtumu (42:53).

Paskutiniame kėlinyje „Kibirkšties-Tichės-IKI“ pakilo į lemiamą spurtą. Po tritaškį pataikė Santa Dreimanė ir G.Šniokaitė ir skirtumas sumažėjo iki trijų taškų (50:53). Likus trims minutėms po Sigitos Galdikaitės dviejų taškų su pranažgą skirtumas liko tik du taškai (53:55). Netrukus kaunietės padidino atotrūkį iki aštuonių taškų (53:61). Nors „Kibirkšties-Tichės-IKI“ ekipai kelis kartus buvo pavykę priartėti, teisėjo švilpukas paskelbė „Viči-Aisčių“ pergalę (57:63).

Vilniaus klube rezultatyviausiai žaidė G.Šniokaitė. Gynėja per 27 minutes pelnė 12 taškų (3/7 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 3/3 baudos), atkovojo 1 kamuolį ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

„Rungtynės buvo labai įtemptos. Norėjome laimėti, tačiau pritrūko jėgų ir nepavyko. Treneris liko patenkintas mūsų darbu, gaila, kad nepavyko iškovoti pergalės. Trečiame kėlinyje varžovės pabėgo į priekį ir nebe sugebėjome jų pasivyti“, – teigė sostinės ekipos žaidėja G.Šniokaitė.

Naudingiausiai „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komandoje žaidė gynėja S.Daniels. Amerikietė pelnė 10 taškų (3/7 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 1/2 baudos), atkovojo 11 kamuolių ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. S.Galdikaitė įmetė 9 taškus (7 atk. kam.), K.Vengrytė – 7 (2/10 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai), Ieva Prėskienytė ir S.Dreimanė (0/4 dvitaškiai, 2/6 tritaškiai) po 6, B.Bowley – 5 (2/10 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 5 atk. kam.), V.Žilinskaitė – 2.

Nugalėtojų gretose Amanda Kemežys pelnė 19 taškų ir atkovojo 8 kamuolius. 14 taškų surinko Aija Putnina, 8 – Rima Valentienė, 7 – Tatsiana Lichtarovič.

„Esu patenkintas, bet visada norisi siekti pergalės. Turėjome istorinį šansą nugalėti „Viči-Aisčių“ krepšininkes, – teigė Vilniaus komandos vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius. – Klaidos trečiojo kėlinio pradžioje leido patikėti Kauno komandos žaidėjoms, kad jos gali žaisti. Mes davėme save sulaužyti. Po to mūsų merginos nenuleido rankų ir kovėsi. Šlovė joms. Galima sakyti esu patenkintas ir kovingumu, ir rezultatu. Po dviejų kėlinių rūbinėje merginoms sakiau, kad penkios trečio kėlinio minutės yra svarbiausios. Sakiau, kad jeigu duosim joms patikėti, jog gali sėkmingai žaisti, turėsime daug problemų. Taip ir atsitiko“.

Kitas rungtynes „Kibirkšties-Tichės-IKI“ ekipa žais po savaitės namuose su Utenos krepšininkėmis.