Sunkią pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) iškovojo Vilniaus „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komanda. Sostinės krepšininkės paskutinėse trečiojo rato rungtynėse namuose 71:59 (13:18, 24:16, 14:14, 20:11) įveikė Utenos „Utena“ komandą ir iškovojo tryliktą pergalę. Vilniaus ekipa išlieka ketvirtoje turnyro lentelės vietoje, „Utena“ – penkta.

Rungtynes geriau pradėjo viešnių komanda (3:7), tačiau po sėkmingo Eglės Šniokaitės ir Kristinos Vengrytės žaidimo, vilnietės ne tik išlygino, tačiau ir persvėrė rezultatą (13:11). Kėlinio pabaigoje atkarpą 7-0 laimėjo „Utena“ ir po pirmo kėlinio pirmavo penkiais taškais (13:18).

Antro kėlinio pradžioje toliau sąlygas diktavo uteniškės (13:20). Tačiau tada „Kibirkšties-Tichės-IKI“komanda spurtavo 9-0 ir išsiveržė į priekį (22:20). Ketvirčio viduryje žaidimas išsilygino, tačiau pabaigą sėkmingiau sužaidė sostinės klubas ir ekipos ilsėtis išėjo Vilniaus komandai pirmaujant trimis taškais (37:34).

Trečiajame kėlinyje žaidimas klostėsi lygiai. Nei viena, nei kita komanda nesugebėjo susikrauti didesnės taškų persvaros. Po trijų kėlinių „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komanda pirmauja trimis taškais (51:48).

Paskutinį ketvirtį komandos pradėjo lygiai. Tačiau sužaidus penkias minutes, sostinės ekipa spurtavo 11-0 ir susikrovė pranašumą. Paskutinėmis sekundėmis puikų tritaškį metimą pataiko Santa Dreimanė ir galutinis teisėjo švilpukas paskelbė „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komandos pergalę (71:59).

„Sunkios rungtynės. Nors prieš jas poilsis buvo naudingas, tačiau komanda gal šiek tiek pametė ritmą, – po mačo teigė „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komandos vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius. – Sunkiai pradėjome rungtynes, tačiau antroje dalyje įsibėgėjome ir pasiekėme pergalę. Šiandien, galima sakyti, žaidėme be pirmo numerio. Mūsų komandos gynybai priekaištų daug neturiu, tačiau puolimas strigo. Pralaimėjome ir kovą po krepšiais. Puikiai pavyko greitas puolimas, tačiau susidurdavome su problemomis, kai pabėgusi žaidėja negali laisva pataikyti iš po krepšio. Reikia įmesti, o ji nepataiko. Varžovės dvigubino gynybą prieš G.Petronytę, tačiau ji sėkmingai numetinėjo kamuolius komandos draugėms. Sėkmingai veikė mūsų kirtimai. Taip pelnėme daug lengvų taškų“.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Greta Šniokaitė. Ji pelnė 16 taškų (6/11 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 4/6 baudos), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 4 ir atkovojo 2 kamuolius.

Eglė Šniokaitė pelnė 15 taškų (4/11 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 1/4 baudos), Kristina Vengrytė – 14 (3/14 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 2/2 baudos, 9 atk. kam., 2 blk.), Santa Dreimanė – 12 (3/8 dvitaškiai, 2/6 tritaškiai, 3 rez. per.), Gintarė Petronytė – 5 (0/2 dvitaškiai, 5/6 baudos, 11 atk. kam., 5 rez. per., 5 blk., 3 per.), Šarūnė Povilionytė – 4, Vita Žilinskaitė – 3, Ieva Prėskienytė – 2 (4 atk. kam.).

„Kibirkšties-Tichės-IKI“ komandai šiame mače negalėjo padėti Sigita Galdikaitė, Sakellie Daniels, Dalia Belickaitė ir Justina Kraujūnaitė.

„Utenos“ gretose 17 taškų pelnė ir 10 kamuolių atkovojo Giedrė Kirstukaitė. 15 taškų įmetė Kristina Palaimaitė (8 atk. kam.), 11 – Vilma Tamulevičiūtė.

Jau penktadienį abi komandos susitiks dar kartą. Utenoje įvyks ketvirtojo Lietuvos moterų krepšinio čempionato ketvirtojo rato pirmasis mačas.