Vilniaus „Kibirkšties“ moterų krepšinio komanda turi jau 8 žaidėją. Sostinės ekipai vadovai pasirašė sutartį su devyniolikmete Evelina Šataite ir toliau aktyviai tęsia komandos komplektavimo darbus prieš naująjį sezoną.

E.Šataitė į Vilnių atvykstą iš Ukmergės, kur vilkėjo „Vilkmergės“ komandos marškinėlius bei tapo „MultiGyn“ moterų A lygos sidabro medalio laimėtoja. 180 cm ūgio krepšininkę puikiai pažįsta ir vienas iš „Kibirkšties“ trenerių Gitautas Kievinas, kuris prieš kurį laiką taip pat Vilniaus komandą papildė atvykdamas būtent iš Ukmergės.

„Mano sprendimas prisijungti prie „Kibirkšties“ komandos buvo greitas, – šypsojosi E.Šataitė. – Gautas pasiūlymas buvo netikėtas, tačiau tai įvyko pačiu laiku, nes taip susidėliojo mano pačios planai keleriems metams į priekį. Ketinu rinktis studijas Vilniaus mieste ir žengti naują žingsnį krepšinio aikštėje. Turiu daug noro įgauti patirties, tobulinti savo žaidimą, todėl dvejoti neteko. Džiaugiuosi galimybe būti šios komandos dalimi“.

Lengvosios krašto puolėjos pozicijoje žaidžianti krepšininkė tik praėjusiame sezone debiutavo aukščiausioje moterų lygoje. Pirmame sezone rinkdavo po 3 taškus ir atkovodavo po 1 kamuolį. Ankstesnį sezoną, kuomet žaidė B divizione ir vilkėjo Panevėžio „KSSC-Naftėno“ aprangą, fiksuodavo 13 taškų, 6 atkovotų kamuolių ir 3 rezultatyvių perdavimų vidurkius.

„Praėjęs sezonas man įrodė, kad krepšinio nenoriu paleisti, o noriu siekti didesnių iššūkių, – sakė E.Šataitė. – Debiutiniame sezone aukščiausioje lygoje apšilau, pagerinau gynybą ir geriau suvokiu veiksmą aikštėje. Iškovojome 2 vietą, bet tai ne riba, esu nusiteikusi naujiems iššūkiams“.

E.Šataitė buvo Lietuvos jaunučių (U-16) ir jaunių (U-18) rinktinių žaidėja.

„Žaidžiu „trečiu numeriu“, tačiau galiu būti ir įžaidėja. Mano viena iš stipriųjų savybių yra tolimi metimai, didelį dėmesį skiriu gynybai, nes galvoje nuolat skamba trenerių akcentuojami žodžiai, kad viskas prasideda nuo gynybos. Esu įsitikinusi, kad sunkiu darbu ir dideliu atsidavimu galima labai daug pasiekti“, – vardino E.Šataitė.

Krepšinio pagrindus puolėja gavo Panevėžio kūno kultūros ir sporto centre, kur lankyti treniruotes pradėjo būdama 8 metų.

„Atėjus į pirmą treniruotę, aš net neįtariau, kiek krepšinis daug atneš į mano gyvenimą. Nauji žmonės, kelionės, komandinis darbas, savęs pažinimas, charakterio ugdymas. Už savo pirmą meilę krepšiniui ir daugybę pamokų esu dėkinga trenerei Jolantai Četkauskienei“, – pasakojo E.Šataitė.

„Kibirkšties“ naujokė jau nekantrauja pradėti treniruotes ir ruoštis naujam sezonui.

„Praėjusiame sezone „Kibirkšties” komanda ne kartą parodė tvirtą charakterį ir vieningumą, – praėjusius Vilniaus klubo metus įvertino E.Šataitė. – Teko girdėti, kad treneris Algirdas Paulauskas išties puikus savo srities profesionalas, patyręs, įžvalgus, brėžiantis aiškią kryptį, tad vertinu galimybę mokytis ir dirbti kartu. Tikiu, kad naujas sezonas bus pilnas iššūkių bei naujų patirčių, bet mano pagrindinis tikslas – kuo daugiau prisidėti prie sėkmingų komandos rezultatų, todėl esu nusiteikusi išnaudoti savo stipriąsias puses, tobulinti reikalingus įgūdžius ir būti naudinga komandos nare“.

Be E.Šataitės kitą sezoną „Kibirkšties“ komandoje taip pat žais Enrika Matiukaitė, Kristė Druskytė, Saulė Mikelionytė, Livija Sakevičiūtė, Justina Miknaitė, Eglė Zabotkaitė, Justina Kraujūnaitė. Komandai vadovaus A.Paulauskas ir G.Kievinas.