Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komanda penktadienį išvyksta į antrąjį Europos moterų krepšinio lygos (EWBL) turą, kur bandys pataisyti savo padėtį turnyro lentelėje, po pirmame ture išbarstytų taškų.

Pirmame ture, kuris spalio mėnesį vyko Rusijoje, „Kibirkštis-MRU“ 80:68 palaužė Gardino „Olimpia“, tačiau 75:79 turėjo pripažinti „Rostov“ komandos pranašumą ir 44:74 nusileido Novosibirsko „Dinamo“ ekipai. Po trijų rungtynių savo sąskaitoje vieną pergalę turinčios vilnietės turnyro lentelėje užima šeštą poziciją tarp aštuonių komandų.

„Pirmame ture tikėjomės geresnių rezultatų, – tas kovas prisiminė „Kibirkšties-MRU“ komandos vyr. trenerio asistentas Gitautas Kievinas. – „Rostov“ komandą turėjome nugalėti, tačiau buvo pirmas rungtynės ir blynas prisvilo. Prieš „Dinamo“ komandą laimėti šansų buvo mažai, bet privalėjome kautis iki paskutinių sekundžių. Sakyčiau, kad po pirmo turo savo sąskaitoje reikėjo turi 2 pergales ir 1 nesėkmę“.

Šįkart „Kibirkšties-MRU“ kelias krypsta į Baltarusijos miestą Gardiną, kur Lietuvos klubo lauks Minsko „Cmoki“ ekipos iš Baltarusijos barjeras ir Astanos „Tigers“ klubas iš Kazachstano.

Astanos komanda per trejas rungtynes nėra iškovojusi pergalių. Rezultatyviausiai ekipoje rungtyniauja vidurio puolėja Nadiežda Kondrakova, kuri pelno po 12 taškų per susitikimą.

„Kiek teko analizuoti Kazachstano komandą, tai ji turi vieną aiškią lyderę ir dvi geras pagalbines žaidėjas, – pasakojo G.Kievinas. – Tai komanda, kuri pavojinga perimetre. Gerai žaidžia „pick and pop“ situacijas, ištraukia aukštus žmones ir turi galimybę veržtis po užtvarų. Tik dvi žaidėjos ekipoje nemeta iš toli. Esame su „Tigers“ komanda žaidę kontrolinėse rungtynėse prieš sezoną, tai žinome, ko galime tikėtis“.

Dar vienas vilniečių iššūkis – Minsko „Cmoki“ – šiuo metu žygiuoja be pralaimėjimų ir yra viena iš lyderiaujančių grupės komandų. Baltarusijos klube išsiskiria amerikietė Oderah Chidom, kuri pelno po 15 taškų ir atkovoja po 6 kamuolius.

„Minsko ekipa tikrai labai pavojingas varžovas. Derinių daug neturi, tačiau yra visokių alternatyvų. Neturi konkrečios lyderės, tačiau gali sužaisti 5-6 krepšininkės. Turi labai pavojingas legionieres: O.Chidom puikiai žaidžia po krepšiu, laiku įkerta į baudos aikštelę, puikiai užsiima padėti po krepšiu. Rachel Theriot pavojinga tiek toliau nuo krepšio, tiek savo prasiveržimais. Legionierėms puikiai padeda ir vietinės žaidėjos. Bus sunku, tačiau viskas mūsų rankose, svarbu nusiteikimas rungtynėse“, – sakė „Kibirkšties-MRU“ treneris.

SSN-13750

Šiuose susitikimuose „Kibirkšties-MRU“ komandai negalės padėti kapitone Kristė Druskytė, kuri dar gydosi čiurnos traumą. Nežais ir iki sezono pabaigos iškritusi Evelina Šataitė.

„Mūsų tikslas yra atkrintamos varžybos, o ten jau būna visko, – kalbėjo G.Kievinas. – Turime realius šansus pasiekti, svarbu, kad žaidėjos būtų sveikos, nes dabar situacija prasta. Komanda negali dirbti treniruotėse penkios prieš penkias nei gynyboje, nei puolime. Daug darbo turime gynyboje, klystame vaikiškai, nėra kalbėjimo. Traumos išmušė iš vėžių, tačiau merginos profesionalės, gali pakeisti viena kitą. Kartais toks jausmas, kad žaidėjos pačios netiki savimi, nors mes, treneriai, žinome, kad jos gali. Kada pačios patikės, tada ateis ir rezultatai“.

Tiesa, šįkart „Kibirkšties-MRU“ komandai vadovaus vienas Algirdas Paulauskas. Nors G.Kievinas bus Baltarusijoje,tačiau Minske, kur yra vienas iš Lietuvos jaunučių (U16) merginų rinktinės trenerių.

„Linkiu merginoms sėkmės ir žinau, kad jos gali. Tikiu komanda ir kiekviena žaidėja atskirai“, – sakė G.Kievinas.

II turo „Kibirkšties-MRU“ komandos tvarkaraštis:

12-07 14:00 val. Minsko „Cmoki“ (Baltarusija) – Vilniaus „Kibirkštis-MRU“
12-08 09:30 val. Astanos „Tigers“ (Kazachstanas) – Vilniaus „Kibirkštis-MRU“

Rungtynių transliacijas galima rasti EWBL lygos Youtube paskyroje.

Europos moterų krepšinio lygos B grupės turnyro lentelė:

 1. Novosibirsko „Dinamo“ (Rusija) 3 pergalės/0 pralaimėjimų
  2. Minsko „Cmoki“ (Baltarusija) 3/0
  3. „Rostov-SFEDU“ (Rusija) 2/1
  4. Ostravos SBS (Čekija) 2/1
  5. Košicės „Young Angels“ (Slovakija) 1/2
  6. Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ (Lietuva) 1/2
  7. Astanos „Tigers“ (Kazachstanas) 0/3
  8. Gardino „Olimpia“ (Baltarusija) 0/3