Vilniaus „Kibirkšties“ komanda aktyviai dalyvauja vasaros žaidėjų rinkoje ir ekipos vadovai džiaugiasi išsaugoję dar vieną krepšininkę. Sostinės klubo marškinėlius ir toliau vilkės aštuoniolikmetė 165 cm ūgio Dalia Donskichytė. Tai jai bus ketvirtasis sezonas komandoje.

„Kibirkšties“ komanda ir toliau stengiasi kurti Vilniaus krepšinio piramidę ir nori, kad komandoje žaistų kuo daugiau vilniečių ir žaidėjų, kurios baigė Vilniaus krepšinio mokyklą. Būtent tokia ir yra D.Donskichytė. Šiuo  metu „Kibirkšties“ komandoje jau keturios sostinėje gimusios krepšininkės.

„Galvojau apie komandos sudėtį, dėliojau pliusus ir minusus, žiūrėjau ar dar vienas sezonas suteiks man naudos, galėsiu tobulėti ir pasitikėti savimi, – sakė D.Donskichytė. – Lieku „Kibirkšties“ komandoje. Tikiuosi artėjantį sezoną mes visos kartu galėsime pademonstruoti geriausius rezultatus. Džiaugiuosi ir tuo, kad galėsiu Lietuvoje pabaigti mokyklą, to irgi labai norėjau.“

Praėjusiame sezone įžaidėja aikštėje pasirodė 31-ose Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) rungtynėse, aikštėje praleisdavo po 18 minučių, pelnydavo po 5 taškus, atlikdavo po 3 rezultatyvius perdavimus ir perimdavo po 2 kamuolius.

„Praėjęs sezonas buvo geriausias „Kibirkšties“ komandai, tačiau jeigu kalbėčiau tik apie save, tai jį vadinčiau prastesniu, – teigė gynėja. – Tačiau svarbiausias yra komandos pasiekimas, kuris atnešė labai daug džiaugsmo ir pasididžiavimo savo komanda. Antra vieta geriau nei trečia, tačiau tai nebuvo pirmos vietos medalis. Šiek tiek apmaudu, nes mano nuomone, galėjome pasiekti ir aukso apdovanojimus. Pritrūko sėkmės, nes noro turėjome labai daug.“

Atakų organizatorė neabejoja, kad „Kibirkšties“ komanda naujame sezone, galiausiai, pasieks savo tikslą.

„Labai džiaugiuosi, kad kitą sezoną Vilniaus komandoje dirbsime su treneriu Valdu Gecevičiumi, kuris yra ne tik geras treneris, bet ir nuostabus žmogus. Manau, mes pasieksime tai, ko siekiame jau ne vienerius metus“, – sirgaliams žadėjo D.Donskichytė.

D.Donskichytė praėjusiame sezone ne tik su „Kibirkšties“ komanda pasipuošė LMKL sidabro medaliais, tačiau aukso apdovanojimus iškovojo Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje (MKL) ir Lietuvos studenčių krepšinio lygoje (LSKL). MKL čempionate gynėja per mačą rinkdavo po 10 taškų, atkovodavo po 4 ir perimdavo po 3 kamuolius bei atlikdavo po 3 rezultatyvius perdavimus. Dabar „Kibirkšties“ įžaidėja pluša Lietuvos U18 merginų rinktinės stovykloje ir dalyvaus Europos čempionato B diviziono kovose Austrijoje.

„Bandysime sugrįžti į A divizioną ir parodyti gerą bei kokybišką žaidimą, – sako D.Donskichytė. – Dar kol kas nėra aiški rinktinės sudėtis, mano pirmas tikslas yra patekti į galutinį dvyliktuką ir atstovauti savo šaliai. Dar iki rinktinės treniravausi, dirbau su treneriais, kurie man padėjo tobulėti. Esu jiems labai dėkinga.“

D.Donskichytė „Kibirkšties“ komandoje prisijungė prie Justinos Kraujūnaitės, Agnės Bobinaitės, Urtės Slavickaitės, Gabijos Meškonytės, Ievos Šimkutės ir Livijos Sakevičiūtės. Komandai vadovaus Valdas Gecevičius.