Vilniaus „Kibirkšties“ komanda sulaukė solidaus pastiprinimo. Sostinės ekipoje rungtyniaus 28-erių metų Gabrielė Šulskė.

175 cm ūgio krepšininkei aukščiausioje Lietuvos lygoje tai bus 11 sezonas ir ji kol kas bus labiausiai patyrusi „Kibirkšties“ komandos žaidėja.

„Mano sprendimas nebuvo sunkus, labai norėjau žaisti Vilniuje, – sakė G.Šulskė. – „Kibirkšties“ komanda visada kovoja dėl aukščiausių pozicijų, žaidžia ne tik Lietuvos čempionate, bet ir Europos lygoje. Aš pati gyvenu Vilniuje ir man visada norisi žaisti namuose“.

Prieš kelis metus G.Šulskei buvo sunkus periodas krepšinio aikštėje. Iš pradžių krito dėl trūkusių kryžminių kelio raiščių, o paskui – dėl plyšusių šoninio kelio raiščio ir menisko. Vėliau gynėja padarė pertrauką savo karjeroje, su vyru, Utenos „Juventus“ krepšininku Vytautu Šulskiu, susilaukė šeimos pagausėjimo, o praėjusiame sezone grįžo į aikštę ir apsivilko Ukmergės „Vilkmergės“ komandos aprangą.

G.Šulskė „MultiGyn“ moterų lygos čempionate aikštėje vidutiniškai praleisdavo po 28 minutes, pelnydavo po 12 taškų, atkovodavo 4 ir perimdavo 2 kamuolius bei atlikdavo 3 rezultatyvius perdavimus.

„Suderinti mamos ir krepšininkės darbus tikrai nėra lengva, bet viskas įmanoma, – juokėsi G.Šulskė. – Praėjęs sezonas man asmeniškai nebuvo įspūdingas, po metų praleistų be krepšinio tikrai nebuvau geriausios formos, reikėjo laiko pajusti žaidimą“.

Sulske7

Įsižaidusi gynėja padėjo Ukmergės klubui pasiekti geriausią pasiekimą komandos istorijoje – laimėti Lietuvos čempionato sidabro medalius, o pusfinalyje įveikti „Kibirkšties“ ekipą.

„Vilniaus komanda praėjusiame sezone demonstravo tikrai gražų žaidimą, tik lemiamose rungtynėse vis kažko pritrūkdavo, – sakė G.Šulskė. – Sezonas sostinės komandai nebuvo toks, kokio visi tikėjosi, tačiau, manau, kad „Kibirkšties“ komanda yra profesionaliausia ir stabiliausia visoje Lietuvoje. Nors kažko iki aukso medalių pritrūksta, bet komanda dirba kryptingai ir išlaiko savo lygį“.

Šešerius metus Lietuvos nacionalinėje moterų rinktinėje žaidusi krepšininkė džiaugiasi, kad vėl galės dirbti su pažįstamu treneriu.

„Su Algirdu Paulausku esu dirbusi Lietuvos rinktinėje, tai tikrai aukšto lygio specialistas, puikiai išmanantis savo darbą. Džiaugiuosi, kad vėl galėsime kartu dirbti, – pasakojo G.Šulskė. – Labai norėčiau laimėti Lietuvos čempionatą. Nors turiu vieną aukso medalį, tačiau tą sezoną buvau traumuota ir nedaug prisidėjau“.

G.Šulskė per savo karjerą žaidė Šiaulių „Rūtos“, Klaipėdos „Lemminkainen“, Klaipėdos „Fortūnos“, „Utenos“, Minsko „Cmoki“ (Baltarusija), Kauno rajono „Sirenų“ ir Ukmergės „Vilkmergės“ komandose.

Gynėja žaidė Lietuvos jaunučių (U-16), jaunių (U-18, U-19) ir jaunimo (U-20) rinktinėse, o 2008 m. tapo Europos jaunių čempione. Ji 2011, 2013 ir 2015 metais žaidė Europos moterų čempionatų finaliniuose etapuose.

Sulske5

Be G.Šulskės kitą sezoną „Kibirkšties“ komandoje taip pat žais Evelina Šataitė, Enrika Matiukaitė, Kristė Druskytė, Saulė Mikelionytė, Livija Sakevičiūtė, Justina Miknaitė, Eglė Zabotkaitė, Justina Kraujūnaitė. Komandai vadovaus A.Paulauskas ir Gitautas Kievinas.