Vilniaus „Kibirkšties“ komanda toliau rikiuoja gretas naujam sezonui ir toliau stengiasi išlaikyti vilnietišką ir jauną kolektyvą. Prie sostinės ekipos prisijungė Lietuvos jaunių (U18) rinktinės kandidatė Eglė Zabotkaitė.

Aštuoniolikmetė 180 cm ūgio žaidėja jau praėjusiame sezone debiutavo „Kibirkšties“ komandoje, tačiau sužaidė tik 5 rungtynes ir toliau tobulėjo Vilniaus krepšinio mokykloje ir „Kibirkšties“ dublerių komandoje.

„Praėjusiame sezone turėjau nemažai problemų su sveikata, dažnai negalėjau sportuoti, todėl treneriai nusprendė leisti žaisti kitoms žaidėjoms, – debiutinį sezoną Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) prisiminė E.Zabotkaitė. – Man asmeniškai praėjęs sezonas nebuvo geras, tačiau turėjau puikią galimybę treniruotis su aukšto lygio krepšininkėmis ir pasisemti patirties.“

Debiutiniame LMKL sezone E.Zabotkaitė vidutiniškai aikštėje praleido po 10 minučių, pelnydavo po 0,4 taško ir atkovodavo po 1,4 kamuolio. Daug geresnius rezultatus puolėja demonstravo II pagal pajėgumą „Akvilės“ moterų krepšinio lygoje, kur per 25 aikštėje praleistas minutes pelnydavo po 11,1 taško ir atkovodavo 7 kamuolius ir atlikdavo 3 rezultatyvius perdavimus.

„Tikiuosi su „Kibirkšties“ komanda pasiekti kuo aukštesnių rezultatų, tobulėti ir dirbti, kad treneris galėtų pasitikėti aikštėje, – vardino E.Zabotkaitė. – Tikiuos, kad tai bus puiki galimybė judėti į priekį, treniruotis su geromis krepšininkėmis, dirbti pas puikų trenerį ir žaisti savo gimtame mieste. Esu metikė, galiu pataikyti iš įvairių distancijų, o taip pat kurti progas komandos draugėms.“

E.Zabotkaitė praėjusiame sezone kartu su Vilniaus krepšinio mokyklos komanda tapo Moksleivių krepšinio lygos čempionate. Čia puolėja rinko po 10 taškų, 6 atkovotus kamuolius ir 4 rezultatyvius perdavimus.

„Po moksleivių krepšinio moterų lygoje skirtumas jautėsi labai didelis, ypač pirmosiomis savaitės. Krepšinis buvo žaidžiamas žymiai greičiau, žaidėjų meistriškumas aukštesnis“, – pasakojo puolėja.

Dabar E.Zabotkaitė pluša Lietuvos U18 merginų rinktinės stovykloje ir tikisi dalyvauti Europos čempionato B diviziono kovose Austrijoje.

„Jeigu pavyks patekti į galutinį dvyliktuką, tai po čempionato turėsiu apie savaitę poilsio, – apie darbus prieš sezoną sakė krepšininkė. – O čempionate turime pademonstruoti gražų žaidimą ir patekti į A divizioną.“

„Kibirkšties“ komandoje kitą sezoną taip pat rungtyniaus Justina Kraujūnaitė, Agnė Bobinaitė, Urtė Slavickaitė, Gabija Meškonytė, Dalia Donskichytė, Ieva Šimkutė ir Livija Sakevičiūtė. Komandai vadovaus Valdas Gecevičius.