Paskutinės atakos metu „Kibirkšties“ komanda krepšį atakavo net kelis kartus, tačiau kamuolys neįkrito, pritrūko sėkmės ir Vilniaus klubas ketvirtose Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) rungtynėse 72:73 nusileido Kauno rajono „Sirenų“ komandai ir finalo seriją pralaimėjo 1-3.

„Kibirkšties“ komanda itin galingai pradėjo rungtynes ir kovodamos dėl kiekvieno aikštės centrimetro ketvirčio viduryje nutolo 10:3. Nors Kauno rajono klubas buvo atsigavęs po šalto dušo, tačiau audringai savo sirgalių palaikomos vilnietės kėlinį baigė pirmaudamos 8 taškais (19:11).

Antro ketvirčio pradžioje „Kibirkštis“ pirmą kartą šiame mače įgijo dviženklį pranašumą – 21:11. Tačiau viešnios į tai atsako kelių minučių „sausa“ atkarpa 9:0 ir skirtumas mažėja (21:20). Sužaidus penkias minutes antrame kėlinyje „Sirenos“ išsiveržia į priekį (23:26), o sostinės klubo trenerių štabas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Nors Kauno rajono ekipos spurtas buvo sustabdytas, tačiau po dviejų kėlinių sostinės ekipos deficitas siekė 4 taškus (30:34).

Trečiame kėlinyje „Kibirkšties“ komandai ir toliau nesisekė perimti rungtynių iniciatyvos. Nors puolime individualios pastangomis taškus rinko Laura Juškaitė, tačiau sostinės klubo klaidos gynyboje išlaikė viešnių pranašumą (40:47).

Nebeturėdamos ko prarasti, puikiai ketvirtą kėlinį pradeda „Kibirkšties“ komanda, kuri suorganizavusi kelias rezultatyvias atakas iš eilės, išlygina rezultatą (63:63). Tačiau netrukus sostinės klubo trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė buvo nubausta technine pražanga, o varžovės ir vėl nutolo. Tiesa, ir toliau ant savo pečių Vilniaus klubą į priekį tempė Laura Juškaitė, kur daugiausiai jos pastangomis skirtumas sumažėjo iki 2 taškų (68:70).

Likus minutei „kibirkštietė“ Urtė Slavickaitė pataikė tolimą metimą ir komandas skyrė tik taškas – 71:72. Tačiau netrukus 5 pražanga baudžiama 34 taškus įmetusi L.Juškaitė, o viešnios įmeta 1 baudos metimą (71:73). Lyderės vaidmens imasi Laurita Jurčiūtė, kuri pataiko baudos metimą, išprovokuoja pražangą ir „Kibirkšties“ komanda paskutinei atakai turi 15 sekundžių, tačiau nei minėtos L.Jurčiūtės, nei puolime kamuolį atkovojusios Urtės Slavickaitės metimai tikslo nepasiekė (72:73).

„Kibirkšties“ komandai ir vėl koją pakišo baudų metimai. Vilnietės pataikė tik 11 iš 21 (52%).

„Reiktų paklausti visų vyriausių teisėjų, kodėl mes pralaimėjome šią seriją“, – retoriškai klausė „Kibirkšties“ vyriausioji trenerė J.Štreimikytė-Virbickienė. – Man mano merginos auksinės, „Sirenos“ užsidės medalius, tačiau mes esame auksinė komanda. Joms viskas prieš akis, tik linkiu išlikti tokiom pačiom natūraliom. Kitas sezonas, lyga pasikeis, nes 15 metų niekas nesikeitė. Kai aš žaidžiau viskas buvo tas pats. Pasikeis lyga, pasikeis ir teisėjavimas“.

Puikias rungtynes sužaidė Laura Juškaitė. Puolėja per 29 minutes pelnė 34 taškus (9/11 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 4/5 baudos), atkovojo 8 ir perėmė 2 kamuolius bei surinko 41 naudingumo balą.

Shenita Landry įmetė 12 taškų (2/8 baudos, 11 atk. kam.), Laurita Jurčiūtė – 11 (3 rez. per.), Gabija Meškonytė – 6, Urtė Slavickaitė – 5, Deanna Mayza ir Irina Michailova po 2.

„Sirenų“ komandoje Ieva Šimkutė ir Rasa Knyzaitė surinko po 12 taškų, o Kristė Druskytė ir Dovilė Saurazaitė po 11.