Vilniaus „Kibirkšties“ komanda po trejų metų pertraukos žengė į Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalą. Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės ir Valdo Gecevičiaus auklėtinės antrose pusfinalio rungtynėse 90:78 nugalėjo Marijampolės „Sūduvos“ ekipą ir seriją iki dviejų pergalių laimėjo „sausu“ rezultatu 2-0.

Pirmą mačą prieš savaitę Marijampolėje „Kibirkšties“ komanda laimėjo 80:72.

Sostinės komanda jau balandžio 10 dieną pradės LMKL finalo seriją, kuriose iki 3 pergalių susitiks su Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ komanda.

Gausiausiai šį sezoną savo sirgalių palaikoma „Kibirkštis“ puikiai pradėjo šias rungtynes. Tris tolimus metimus įmetusios vilnietės nutolo 7 taškais, o likus 3 minutėms skirtumas pirmą kartą tapo ir dviženklis (18:8). Tiesa, viešnios nesiruošė pasiduoti, pakeitė asmeninį gynybą į zoninę ir skirtumą sumažino (23:17).

Antrą kėlinį dar kartą galingiau pradėjo aikštės šeimininkės, kurios po rezultatyvių Shenitos Landry ir Lauritos Jurčiūtės atakų nutolo 9 taškais – 34:25. Tačiau abiejų komandų žaidimas ir toliau svyravo, geras atkarpas keisdavo prastesnės, o didelį norą – klaidos. Nors „Sūduva“ buvo sumažinusi atsilikimą iki 3 taškų, tačiau vilnietės šiek tiek padidino pranašumą (45:41).

Trečiasis kėlinys ir toliau vyko lyg nervų karas. Po Lauros Juškaitės tolimo šūvio „Kibirkšties“ komanda susigrąžino dviženklį pranašumą – 55:44, tačiau kelios klaidos puolime skirtumą nubraukė iki vienženklio ir tik didelio pasiaukojimo dėka pavyko išlaikyti 9 taškų persvarą (61:52).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Kibirkšties“ amerikietė Deanna Mayza pelno 5 taškus iš eilės (72:60) ir Marijampolės klubo vyriausiasis treneris priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Tai leidžia svečių puolėjai Linai Mikelevičienei pataikyti net 3 tritaškius iš eilės (72:69) ir likus 4 minutėms komandos vėl skiria vos 3 taškai. Dar vieną tolimą metimą pataiko „Sūduvos“ gynėja Rita Mileškienė, kuri lygina rezultatą (72:72), tačiau dviem tritaškiais atsako ir L.Jurčiūtė (78:72). Likus 2 minutėms dar vieną tolimą bombą įskraidina Vilniaus klubo žaidėja D.Mayza ir komandas per minutę jau skiria 9 taškai (81:72). „Kibirkšties“ komanda nebeišleidžia iniciatyvos iš savo rankų ir keliauja į finalą!

Puikias rungtynes nugalėtojų gretose sužaidė Laura Juškaitė. Kibirkšties klubo kapitonė pelnė 27 taškus, atkovojo 12 ir perėmė 5 kamuolius bei surinko 38 naudingumo balus.

Laurita Jurčiūtė įmetė 22 taškus, Shenita Landry – 16, Gabija Meškonytė – 12, Deanna Mayza – 8, Irina Michailova – 3, Ieva Savickaitė – 2, o Urtė Slavickaitė, Dalia Donskichytė ir Agnė Bobinaitė taškų nepelnė.

„Sūduvos“ komandoje Lina Mikelevičienė pelnė 26 taškus, Stephanie Gardner – 22, o Rita Mileškienė – 12.