Vilniaus „Kibirkšties“ komanda pergale pradėjo Rytų Europos krepšinio lygos (EEWBL) turą mūsų šalies sostinėje. Vilnietės 82:79 įveikė Apeldoorno „FSG Royal Eagles“ klubą iš Olandijos ir į savo sąskaitą įsirašė antrąją pergalę per ketverias rungtynes. Olandėms tai buvo jau ketvirta nesėkmė iš eilės.

„Kibirkšties“ komanda sunkiai pradėjo rungtynes ir po pirmų 5 minučių atsilikinėjo, tačiau daugiausiai Vilniaus klubo legionierės Shenitos Landry pastangomis, kuri per pirmą kėlinį pelnė 10 taškų, sostinės krepšininkės neleido varžovėms nutolti, pačios pradėjo sėkmingiau žaisti puolime ir įgijo 1 taško persvarą (21:20).

Nors antrasis kėlinys prasidėjo lygiu žaidimu, tačiau sužaidus 4 minutes „Kibirkšties“ komanda sėkmingai surengė kelias greitas atakas iš eilės ir kiek padidino savo pranašumą (31:26). Vis tik kelios vaikiškos klaidos neleido „Kibirkšties“ komandai padidinti savo pranašumo ir po dviejų kėlinių komandos skyrė tie patys 5 taškai (44:39).

Trečią kėlinį puikiai pradėjusios „Kibirkšties“ krepšininkės sužaidus 3 minutes, pirmą kartą šiame mače, pasiekė dviženklę persvarą (53:42). Netrukus skirtumas padidėjo iki 15 taškų, o Jurgita Štreimikytė-Virbickienė į aikštę metė ir jauniausias komandos žaidėjas Miglę Purlytę ir Eglę Zabotkaitę. Po trijų kėlinių Vilniaus krepšininkės pirmavo 12 taškų skirtumu (68:56).

Ketvirto kėlinio pradžioje viešnės sužaidė sėkmingą atkarpą ir sumažino atsilikimą iki 7 taškų (68:61). Likus 5 minutėms skirtumas dar labiau sumažėjo – iki 2 taškų (74:72). Iniciatyvos vėl ėmėsi Sh.Landry, kuri vieną po kito rinko taškus ir neleido vilnietėms palūžti, o likus minutei, po Gabijos Meškonytės dvitaškio, skirtumas vėl padidėjo iki 5 (82:77). Prieš paskutinę ataką olandės turėjo 3 taškų decifitą, tačiau nepataikė tolimo metimo ir „Kibirkštis“ šventė pergalę.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Shenita Landry, kuri per 32 minutes pelnė 24 taškus (9/15 dvitaškiai, 6/8 baudos), atkovojo 7 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Laua Juškaitė pelnė 14 taškų (9 atk. kam., 5 rez. per.), Ieva Savickaitė – 13, Gabija Meškonytė – 12 (6 atk. kam., 4 rez. per.), Laurita Jurčiūtė (4 rez. per., 6 kld.) ir Agnė Bobinaitė po 7, Urtė Slavickaitė – 3 (4 rez. per.), Dalia Donskichytė – 2, Miglė Purlytė ir Eglė Zabotkaitė taškų nepelnė.

Šiame mače „Kibirkšties“ komanda vertėsi be traumuotos Justinos Kraujūnaitės.

Puikias rungtynes sužaidė „FSG Royal Eagles“ vidurio puolėja Marlou Kleijn de, kur pelnė 33 taškus ir atkovojo 5 kamuolius. Laura Westerik įmetė 21 tašką, Yfke Deel Hoek – 13.

Kitas rungtynes „Kibirkšties“ komanda žais sekmadienį 14:30 val. su Minsko „Horizont“ klubu iš Baltarusijos.

Pirmose šeštadienio rungtynėse „Horizont“ 47:65 nusileido Liepojos „Papirs“ klubui iš Latvijos. Baltarusėms tai buvo 4 nesėkmė iš eilės, o latvės pasiekė 2 pergalę per 4 rungtynes.

„Jos šiemet neranda savo žaidimo nei Baltarusijos čempionate, nei Rytų Europos lygoje“, – sakė „Kibirkšties“ trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė. – Komandoje trūksta kelių žaidėjų, kurios komanda į priekį tempė praėjusiais metais. Žinoma, nuo to tik bus sunkiau žaisti, tačiau varžovės tikrai įveikiamos“.

Rungtynių tvarkaraštis:
(„Lietuvos ryto“ arena, Ozo g. 14a)

12-03 12:00 val. Apeldoorno FSG Royal Eagles (Olandija) – Liepojos Papirs (Latvija)
12-03 14:30 val. Vilniaus Kibirkštis (Lietuva) – Minsko Horizont (Baltarusija)