Vilniaus „Kibirkšties“ komandai dviejų kontrolinių rungtynių ciklas Latvijoje nebuvo sėkmingas. Valdo Gecevičiaus auklėtinės du kartus nusileido moterų Eurolygos atrankai besiruošiančiai Rygos TTT komandai.

Pirmose rungtynėse, kurios vyko iškart po kelionės, „Kibirkšties“ komanda varžovėms nusileido 59:91. Vilniaus komanda lygiai kovėsi pirmas 5 minutes, vėliau TTT klubas, kurio gretose jau žaidė ir iš pasaulio moterų čempionato su Latvijos rinktine grįžusios žaidėjos, padidino rungtynių spartą ir nutolo. Lietuvos ekipai šiame mače negalėjo padėti dėl ligos Vilniuje likusi amerikietė Morgan Pullins, o rungtynių metu antakis buvo prakirstas ir vidurio puolėjai Livijai Sakevičiūtei.

„Kibirkšties“ komanda beveik dvigubai (23/43) pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių.

Rezultatyviasiai „Kibirkšties“ komandoje žaidė Gabija Meškonytė (4 rez. per.) ir Ieva Šimkutė, kurios pelnė po 13 taškų.

Miglė Purlytė ir Dalia Donskichytė surinko po 9 taškus, Urtė Slavickaitė – 6, Eglė Zabotkaitė – 4, Agnė Bobinaitė – 3, Justina Kraujūnaitė – 2, o Justina Miknaitė, Emilija Grigaliūnaitė ir L.Sakevičiūtė taškų nepelnė.

„Šiame mače mums labiausiai trūko tikėjimo savimi, agresyvumo ir trenerio klausymo, – po rungtynių sakė „Kibirkšties“ kapitonė I.Šimkutė. – Atrodo, kad per treniruotes žaidžiame agresyviai, mušamės, o čia mus mušė. Reikia labiau tikėti savimi, čia tos latvės nebuvo kažkas stebuklingo, per savo karjerą esu mačiusi daug geresnių komandų, galėjome sužaisti geriau.“

TTT komandoje Shey Peddy pelnė 18 taškų ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus, Kate Kreslina surinko 17 taškų, o buvusi „Kibirkšties“ žaidėja Ieva Pulvere įmetė 10.

Deja, tačiau ir antrąją dieną „Kibirkšties“ komandai nepavyko pasiekti pergalės. Vilnietės patyrė pralaimėjimą 64:94.

„Išaiškėjo mūsų bėdos, bet dabar žinome, kur toliau dirbti, – kalbėjo „Kibirkšties“ treneris V.Gecevičius. – Vėluojame gynyboje, vėluoja perdavimai. Reikia daug dirbti. Latvės yra Eurolygos lygio komanda ir mes gavome gerų pamokų. Antrame susitikime tris kėlinius žaidėme lygiai, tačiau pavargome, nustojome galvoti ir pralaimėjome.”

Rezultatyviausiai „Kibirkšties“ komandoje žaidė kapitonė I.Šimkutė, kuri pelnė 14 taškų ir atkovojo 9 kamuolius.

Gabija Meškonytė pridėjo 13 taškų, Eglė Zabotkaitė – 9, Miglė Purlytė ir Urtė Slavickaitė po 7, Justina Kraujūnaitė – 5, Agnė Bobinaitė – 3, Justina Miknaitė, Emilija Grigaliūnaitė ir Dalia Donskichytė po 2.

TTT komandoje Kristina Vitola pelnė 18 taškų ir atkovojo 9 kamuolius, Dita Rozenberga ir Aija Brumenmane pelnė po 14.

Kitas rungtynes „Kibirkšties“ komanda žais spalio 7 dieną, kai Lietuvos čempionate susitiks su Ukmergės „Vilkmergės“ komanda.