Vilniaus „Kibirkšties“ komanda į savo sudėtį ir toliau įtraukia pajėgiausias jaunąsias Lietuvos krepšininkes. Kitą sezoną pagrindinės sostinės komandos aprangą vilkės ir dvi dublerių žaidėjos – Eglė Zabotkaitė ir Miglė Purlytė.

Tiesa, abi krepšininkės turės dvigubas licencijas, tai yra, galės rungtyniauti tiek Lietuvos moterų krepšinio lygoje, tiek „Akvilės“ lygoje vilkėti „Kibirkšties-VKM“ komandos aprangą.

Praėjusiame sezone „Kibirkšties“ dublerių komandoje septyniolikmetė 179 cm ūgio E.Zabotkaitė antroje pagal pajėgumą šalies lygoje per mačą pelnydavo po 13 taškų, atkovodavo po 5 kamuolius ir atlikdavo po 2 rezultatyvius perdavimus. Septyniolikmetė 186 cm ūgio M.Purlytė įmesdavo po 10 taškų, atkovodavo po 5 kamuolius ir atlikdavo po rezultatyvų perdavimą.

Krepšininkės padėdavo ir Vilniaus krepšinio mokyklos komandai Moksleivių krepšinio lygoje. Aštuoniolikmečių merginų čempionate E.Zabotkaitė pelnydavo po 14 taškų, atkovodavo po 6 kamuolius ir atlikdavo po 2 rezultatyvius perdavimus, o M.Purlytė įmesdavo po 8 taškus, atkovodavo po 6 kamuolius ir atlikdavo po 2 rezultatyvius perdavimus.

@[130078563815512:Augusto Didžgalvio fotografija]

M.Purlytė

E.Zabotkaitė šią vasarą buvo įtrauką į galutinę Lietuvos aštuoniolikmečių merginų rinktinės sudėtį ir dalyvavo Europos čempionate Vengrijoje. Su metais vyresnėmis merginomis žaidusi puolėja buvo daugiau statistė: aikštėje pasirodė per 2 rungtynes ir iš viso pelnė 4 taškus ir atkovojo 4 kamuolius.

Tiek E.Zabotkaitė, tiek M.Purlytė prieš metus buvo Lietuvos jaunučių U16 rinktinės narės.

Jaunąsias krepšininkes ir visą „Kibirkšties“ komandą galima bus pamatyti rugsėjo 8-10 dienomis Druskininkuose, kur vilnietės dalyvaus žymaus trenerio Algio Gedmino vardo turnyre. Čia „Kibirkšties“ ekipa varžysis su Kauno „Aisčių-LSU“ ekipa, Minsko „Horizont“ klubu iš Baltarusijos ir Liepojos „Papirs“ komanda iš Latvijos.

„Kibirkšties“ treneriai Jurgita Štreimikytė-Virbickienė ir Valdas Gecevičius pirmose draugiškose rungtynėse išbandys ir daugiau jaunųjų Lietuvos krepšininkių bei nuspręs, kurios jau šį sezoną galės apsivilti Vilniaus klubo aprangą.