Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) merginų čempionato nugalėtojomis tapo Mykolo Romerio universiteto (MRU) studentės. Jos ant aukščiausiojo prizininkių pakylos laiptelio užkopė po ketverių metų pertraukos. MRU komandai talkino ir keturios sezoną Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komandoje baigusios krepšininkės.

Šįkart Algirdo Budėno auklėtinės, talkinant garsiam Lietuvos krepšinio strategui ir „Kibirkšties-VIČI“ vyriausiajam treneriui Algirdui Paulauskui, finale rezultatu 62:42 (24:14, 11:11, 16:12, 11:5) nuvainikavo praėjusio sezono čempiones Lietuvos sporto universiteto (LSU) merginas.

Iki 6 dvikovos minutės rungtynės vyko taškas į tašką kovą – 9:9, tačiau netrukus MRU sužaidė atkarpą 15:5 ir susikrovė dviženklę persvarą – 24:14. LSU dar kelis kartus buvo priartėjusios iki 6-7 taškų, tačiau kaskart MRU vėl greitai susigrąžindavo dviženklę persvarą.

MRU gretose Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komandos gynėja Eglė Šniokaitė per 35 minutes pelnė 18 taškų (7/11 dvitaškiai, 1/8 tritaškiai, 1/1 baudos), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 ir perėmė 3 kamuolius.

Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komandos vidurio puolėja Ieva Šimkutė per 31 minutę pelnė 10 taškų (5/10 dvitaškiai), atkovojo 8 kamuolius ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komandos vidurio puolėja Daugilė Šarauskaitė per 22 minutes pelnė 4 taškus (2/2 dvitaškiai), atkovojo 8 kamuolius ir blokavo metimą.

Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komandos puolėja Indrė Dudėnaitė per 25 minutes pelnė 3 taškus (1/3 tritaškiai), atkovojo 5 ir perėmė 4 kamuolius bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Aukso medaliais pasipuošė ir Greta Šniokaitė (22 tšk.) bei Kristina Alminaitė (5 tšk. ir 9 atk. kam.), kurios ankstesniais metais vilkėjo „Kibirkšties-VIČI“ komandos aprangą.

LSU komandai Laura Svarytė pelnė 15 (8 atk. kam.) taškų, Eglė Tarasevičiūtė – 9, Neringa Skadaitė – 7 tšk.

Naudingiausia finalinių rungtynių žaidėja pripažinta MRU atstovė Eglė Šniokaitė.

„Džiugu, kad po kurio laiko susigrąžinome aukso medalius. Praėjusiais metais finale vos 1 taško skirtumu – 67:68 nusileidome LSU komandai. Šįkart labai norėjome atsirevanšuoti. Džiugu, kad pavyko. MRU vaikinai nepateko į didįjį LSKL finalą, tad merginos, tikiuosi, tapdamos čempionėmis, kompensavo tą praradimą“, – iškart po dvikovos kalbėjo MRU treneris Algirdas Budėnas.

Informacija: lskl.lt ir bckibirkstis.lt