„Tai kol kas svarbiausios šio sezono rungtynės. Būtina laimėti“, – taip prieš išvyką į Latviją, kur vyks paskutinis Rytų Europos krepšinio lygos (EEWBL) turas, sakė Vilniaus „Kibirkšties“ komandos trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė.

Vilnietės sekmadienį susitiks su „Lulea Basket“ ekipa iš Švedijos ir pergalės atveju pateks į A grupės geriausiųjų ketvertą bei galės tęsti kovas ketvirtfinalyje. Nesėkmės atveju „Kibirkštis“ savo grupėje liks už ketverto ribos ir varžysis tik dėl 9-10 vietų.

„Naujus metus pasitinkame su nauja energija, merginos pasiilgusios rungtynių, viskas bus gerai… daugiau dėmesio skiriame savo žaidimui, klaidų taisymui, o ne varžovių analizei“, – teigė „Kibirkšties“ vairininkė.

„Lulea Basket“ komanda Rytų Europos krepšinio lygoje per 4 rungtynes yra iškovojusios 2 pergales ir užima penktą poziciją. Švedės laipteliu žemiau nei „Kibirkšties“ komanda. Savo šalies čempionate „Lulea Basket“ vienvaldės lyderės su 12 pergalių ir 1 pralaimėjimu.

Į priekį Švedijos klubą šiame sezone veda 37 metų puolėja Anna Barthold. Ji pelno po 17 taškų ir atkovoja po 7 kamuolius. Amerikietė Adrienne Motley pelno po 16 taškų, o jos tautietė Jessica Thomas renka po 14 taškų. „Lulea Basket“ gretose ir buvusi Vilniaus TEO legionierė Chioma Nnamaka, kuri pelno po 10 taškų.

„Tai greitą krepšinį mėgstanti komanda, visos žaidėjos gali atakuoti, nėra išreikštos lyderės“, – pasakojo J.Štreimikytė-Virbickienė. – Tai nėra pozicinį krepšinį mėgstanti komanda, neturi daug derinių, dominuoja greitas puolimas“.

„Kibirkšties“ komanda į Liepojos miestą išvyko penktadienį, kur vakare surengs treniruotę. Šeštadienį vilnietės turėjo žaisti EEWBL rungtynes su turkių Izmiro „Bornova Becker“ komanda, tačiau lygos vadovai ją pašalino iš čempionato ir anuliavo visas žaistas rungtynes. Svečių teisėmis į turą Latvijoje buvo pakviestos 2006 metų Eurolygos čempionės Brno „Basket Žabiny“ krepšininkės. Su jomis „Kibirkštis“ ir išbandys jėgas šeštadienį.

„Vežamės daug jaunų krepšininkių, kurioms šios rungtynės bus proga parodyti savo sugebėjimus. Pergalės nesieksime, šiek tiek pajudėsime, pasižaisime, tai bus pasiruošimas prieš mačą su švedėmis“, – tikino J.Virbickienė-Štreimikytė.

„Kibirkšties“ komandoje jau galės debiutuoti ir 23-ejų metų 170 cm ūgio amerikietė Deanna Mayza, kuri į Lietuvą atvyko ketvirtadienį.

„Kalbėsime, žiūrėsime, kiek Deanna mums galės padėti“, – svarstė trenerė. – Tai tikras pirmas numeris, kuri sugebės valdyti komandą, atlieka po 5-6 rezultatyvius perdavimus. Žinome, kad tai tik pirmas jos sezonas Europoje, tačiau džiugu, kad ji jau kelis mėnesius apsiprato Danijoje“.

26653838_10215605189751611_1354316393_o

EEWBL turo Liepojoje tvarkaraštis:
01-06 12:00 val. „Kibirkštis“ – „Basket Žabiny Brno“
01-06 14:15 val. „Lulea Basket“ – „Liepajas Papirs/Lsss“

01-07 10:00 val. „Kibirkštis“ – „Lulea Basket“
01.07 12:15 val. „Liepajas Papirs/Lsss“ – „Basket Žabiny Brno“

A grupės turnyro lentelė:

1. Košicės „Good Angels“ 4 pergalės/0 pralaimėjimų
2. „AL-Riyadi“ 3/1
3. „Liepajas Papirs/Lsss“ 3/2
4. „Kibirkštis“ 3/2
5. „Lulea Basket“ 2/2
6. „FSG Royal Eagles“ 0/4
7. Minsko „Horizont“ 0/4
8. „Bornova Becker“ – diskvalifikuota