Vilniaus „Kibirkšties“ komanda pradėjo kovą dėl 9-10 vietų Rytų Europos krepšinio lygoje (EEWBL). Lietuvos klubas pirmose serijos rungtynėse, savo aikštėje, 70:88 nusileido Minsko „Cmoki“ ekipai iš Baltarusijos.

Atsakomosios rungtynės penktadienį, 12 val., taip pat vyks Vilniuje, o 9 vietą iškovos ekipa po 2 rungtynių turinti geresnį santykį.

„Kibirkštis“ ir „Cmoki“ reguliariame sezone A ir B grupėse užėmė 5 vietas ir liko per žingsnį nuo ketvirtfinalio.

Šiame mače Vilniaus klubui negalėjo padėti kapitonė Laura Juškaitė ir vyriausioji trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė, kurios dalyvauja Lietuvos moterų krepšinio rinktinės stovykloje prieš Europos čempionato atranką.

„Kibirkšties“ komanda varžovėms iš Baltarusijos leido atitrūkti jau pirmame kėlinyje, o po 20 minučių ekipas skyrė 11 taškų. Vilniaus klubui vadovavęs Valdas Gecevičius leido aikštėje pasirodyti visoms registruotoms komandos žaidėjoms, o ne itin sėkmingas trečiasis kėlinys, po kurio „Kibirkštis“ turėjo 19 taškų deficitą, palaidojo viltis kovoti dėl pergalės.

„Kibirkšties“ komandai koją pakišo baudų metimai. Vilnietės pataikė vos 11 baudos metimų iš 24 (45%).

„Cmoki“ komanda savo pranašumą susikrovė greitame puolime, kur pelnė net 30 taškų. Vilnietės į tai atsakė vos 11 pelnytų taškų.

Rezultatyviausiai Vilniaus komandoje žaidė Shenita Landry. Amerikietė per 28 minutes pelnė 14 taškų (5/10 dvitaškiai, 4/11 baudos), atkovojo 9 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Laurita Jurčiūtė (6 atk. kam., 6 rez. per.) ir Gabija Meškonytė įmetė po 11 taškų, Dalia Donskichytė – 10 (5 rez. per., 6 per.), Irina Michailova – 9, Deanna Mayza – 5, Agnė Bobinaitė ir Ieva Savickaitė po 4, Miglė Purlytė – 2, Kamilė Žiedelytė ir Liubov Pyvovarova taškų nepelnė.

„Cmoki“ komandoje Kai Afi James pelnė 22 taškus ir atkovojo 10 kamuolių, Anastasija Suščyk įmetė 21, o Ksenija Vabiščevič – 14.