BIG-08697Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komanda ir toliau paneiginėja skeptikų prognozes. Lietuvos klubas moterų Eurolygos rungtynėse namuose 81:64 (22:19, 27:13, 13:19, 17:13) nugalėjo Salamankos „Parfumerias Avenida“ klubą iš Ispanijos ir iškovojo antrą pergalę iš tiek pat galimų. Ispanės patyrė antrą nesėkmę trečiose turnyro rungtynėse.

BIG-08760Newcomers Kibirkstis-Vici Vilnius are loving life in EuroLeague Women after some sharp-shooting facilitated another surprise result via a superb 81-64 success against Perfumerias Avenida in Group C. The Lithuanian champions hosted their first EuroLeague Women game and it proved to be just as exciting as their first road trip in the tournament when they left CCC Polkowice stunned on the first night of the season.

Mačą penkiais taškais pradėjo „Kibirkšties-VIČI“ kapitonė Rima Valentienė, tačiau sužaidus tris minutes ispanės išsiveržė į priekį (5:6). Vilnietės suaktyvino gynybą, penkis taškus pelnė latvė Ieva Krastina ir skirtumas tapo 7 taškai (16:9). Du kartus puolime apmaudžiai suklydusios lietuvės leido „Parfumerias Avenida“ komandai pelnyti keturis lengvus taškus, tačiau iškart keturiais taškais atsakė ir Greta Šniokaitė (20:13). Ketvirčio pabaigoje ispanės atsilikimą sumažino iki trijų taškų (22:19).

Antrą kėlinį puikiai pradėjo Vilniaus klubo legionierė Hollie Mershon, kuri ne tik pelnė taškus, tačiau ir puikiai asistavo komandos draugėms (32:23). Kėliniui įpusėjus lietuvės pirmą sykį įgijo dviženklį pranašumą (37:26), o toliau demonstravusios puikų puolimą susikrovė 20 taškų pranašumą (46:26). Ketvirčio pabaigoje šiek tiek pavargusios lietuvės leido sumažinti atsilikimą iki 17 taškų (49:32).

Trečią kėlinį sėkmingiau pradėjo Salamankos komanda, lietuvė du kartus suklydo savo aikštės pusėje ir sužaidus 3 minutes skirtumas sumenko iki 11 taškų (49:38). Tačiau tada du tritaškius smeigė Vita Kuktienė (55:38). Dar vieną spurtą surengusios ispanės likus dviems minutėms atsilikimą sumažino iki vienaženklio skirtumo (56:47), o „Kibirkšties-VIČI“ trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė buvo priversta prašyti minutės pertraukėlės. Po pusvalandžio kovos lietuvės pirmauja 11 taškų skirtumu (62:51).

Paskutinis kėlinys prasidėjo nervų karu aikštėje. Abi komandos daugiau klydo nei sėkmingai atakavo krepšį (64:55). Kėlinio viduryje penkis taškus iš eilės pelno Ieva Krastina (71:58) ir ispanių klubo treneris prašo minutės pertraukėlės. Tačiau ir po minutės poilsio vilnietės žaidžia užtikrintai ir artėja link antrosios pergalės. Dar vieną tritaškį smeigia I.Krastina, lietuvės sėkmingai realizuoja baudos metimus ir pasiekia dar vieną pergalę (81:64).

„Jau prieš mačą tikėjome, kad šiandien galime pasiekti pergalę, – po mačo tikino Lina Pikčiutė. – Tikėjome savo jėgomis, tikėjome viena kita. Nors buvo atkartų, kai varžovėms sumažindavo atsilikimą, tačiau nebuvo minčių apie kitokią baigtį. Prieš sezoną niekas mumis netikėjo, o dabar apetitas kyla bevalgant“.

„Džiaugiuosi, kad merginos jaučia malonumą žaisti Eurolygoje. Tai yra didžiausia mūsų pergalė, – po mačo teigė „Kibirkšties-VIČI“ vyriausioji trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė. – Džiaugiuosi nusiteikimu, kova, ypač didelių žmonių. Atidavėme labai daug jėgų, pirmoje rungtynių pusėje išbandėme 10 žmonių. Trečiame kėlinyje ispanės suaktyvino gynybą ir jis mums buvo šiek tiek problematiškas. Dar neišmokstame kontroliuoti rimto. Norime žaisti greitai, kai to visai nereikia. Šiandien esu laiminga. Sėkmingai atlikome namų darbas, išbaudavome pagrindinę varžovių žaidėją. Nuo dabar prasidės tikrasis krepšinis. Niekas nebelaikys mūsų debiutantėmis, o rimtai analizuos“.

Nugalėtojų gretose Vita Kuktienė per 31 minutę pelnė 18 taškų (5/7 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 3 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Ieva Krastina surinko 16 taškų (4/4 tritaškiai, 4 atk. kam., 3 rez. per., 2 per.), Greta Šniokaitė – 14 (3/11 dvitaškiai, 5/10 baudos, 5 atk. kam., 2 per., 9 išpr. praž.), Lina Pikčiutė – 9 (4/14 dvitaškiai, 1/5 baudos, 11 atk. kam, 4 rez. per., 2 per., 4 blk.), Mantė Kvederavičiūtė – 8 (3/9 dvitaškiai, 4kld.), Hollie Mershon (1/7 dvitaškiai, 6 rez. per.) ir Rima Valentienė (5 atk. kam.) po 7, Sofija Aleksandravičius – 2 (1 blk., 3 kld.).

Salamankos komandoje Eshaya Murphy pelnė 16 taškų, Leonora Rodriguez pridėjo 11, o Marta Fernandez – 10.

This time, Avenida were their victims as Kibirkstis showed they are the real deal by catching fire from the three-point line as Latvian national team guard Ieva Krastina dropped a perfect four of four from long-range to claim 16 points.

In fact, the Lithuanians were on top in just about every facet of the game, with a 21-5 scoring streak in the second quarter taking them out to an eye-opening 46-26 advantage.

A response from the shell-shocked visitors was inevitable and whilst they got back to just seven points in the third quarter at 56-49, Kibirkstis put their foot back on the gas.

They finished powerfully and held their opponents to just two points in the last four minutes to avoid any nasty late bite from the Spaniards.

Veteran Vita Kuktiene contributed a fine 18 points from seven of ten floor shooting and whilst Lina Pikciute wasn’t one of the home players to impress shooting-wise,  her 11 rebounds and four blocked shots were essential.

Eshaya Murphy had 16 points for the losing team.

Information: FIBA EUROPE

Parfumerias Avenida head coach Victor Lapena “It was too hard to come back to the game after the first half that we lost by 17 points. We didn’t play on the right level defensively in the first half. Kibirkstis played with big heart, congratulations to them. Our leaders didn’t play the best of their games.”

Kibirkstis-VICI center Lina Pikciute “We thought that we can win this game before the match and we did it. We believed in ourselves, in each other. We had some tough minutes, but we managed to keep the confidence. Nobody believed in us before the season, but now we don’t want to stop.”

Kibirkstis-VICI head coach  Jurgita Streimikyte-Virbickiene “I am happy that the girls feel pleasure playing in EuroLeague Women. That is our biggest achievement. I am especially happy with how our big girls played. Our opponents started to be more active defensively in the third period so we had some problems, but overall I am very happy with this win. Our players aren’t that strong personally but we are strong as a team.”