_MG_2665Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) trečiąją pergalę iš eilės iškovojo Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ (6/3), kuri namuose rezultatu 67:63 (18:19, 17:13, 16:11, 16:20) palaužė Marijampolės „Sūduvos“ (6/3) komandą. Rungtynes ekipos pradėjo apylygiai ir keisdamosi tiksliomis atakomis, neleido nei vienai iš komandų pabėgti į priekį.

Iki kėlinio likus žaisti 2 minutes, marijampolietės pelnė tris taškus, pasivijo ir pralenkė varžoves – 19:16. Tačiau kėlinį taikliu dvitaškiu baigusios vilnietės sumažino atsilikimą iki minimumo – 18:19.

Antrąjį ketvirtį sėkmingiau pradėjo „Kibirkštis“, kuri po Daugilės Šarauskaitės, Anos Baletič ir Justinos Kraujūnaitės metimų išsiveržė į priekį (27:21) bei privertė „Sūduvos“ trenerį Rimvydą Samulėną paprašyti minutės pertraukėlės. Per visą likusį kėlinio laiką marijampolietėms pasivyti varžovių nepavyko. Ir nors po Ivetos Šalkauskės taiklių baudos metimų „Sūduvos“ atsilikimas sumažėjo iki 3 taškų (30:33), po antrojo kėlinio „Kibirkštis“ buvo priekyje rezultatu 35:32.

Trečiąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo vilnietės, kurios padidino savo pranašumą iki 7 taškų – 39:32, tačiau po taiklaus I. Šalkauskės tolimo metimo bei Santos Okockytės dvitaškio, marijampolietės rezultatą išlygino – 41:41. Kėlinio pabaigoje 8:0 spurtavo „Kibirkštis“ ir po trečiojo ketvirčio buvo priekyje – 51:43.

Paskutiniame ketvirtyje 6 taškus be atsako pelniusios marijampolietės sumažino atsilikimą iki 2 taškų – 53:55, o po taiklaus I. Šalkauskės baudos metimo, „Sūduva“ vilnietėms jau kvėpavo į nugarą – 54:55.  Iki rungtynių pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes, „Kibirkštis“ ir vėl kiek atitrūko – 63:56. Likus žaisti 55 sekundes, emocijos pasiekė viršūnę, kai kovodamos po ginčo kamuolio Vitalija Kaminskytė ir I. Šalkauskė pasielgė ne pagal taisykles r po nedraugiško pasišnekėjimo buvo nubaustos techninėmis pražangomis. Nors paskutinėmis sekundėmis I. Šalkauskė dar pataikė tolimą metimą, tačiau tai „Sūduvos“ jau neišgelbėjo, o „Kibirkštis“ šventė pergalę rezultatu 67:63.

„Kibirkštis-VIČI“: A. Baletič 22 (6/12 dvitaškiai, 7/11 baudų metimai), N. Hammonds 14, E. Šniokaitė 12, J. Kraujūnaitė ir D. Šarauskaitė (8 atk. kam., 21 naud. bal.) po 7.

„Sūduva“: I. Šalkauskė 25 (13 atk. kam., 26 naud. bal.), E. Briedytė ir S. Baliutavičiūtė po 10.

Šaltinis: LMKL.lt