Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) Vilniaus „Kibirkštis“ (11/3) trečią kartą rezultatu 80:73 (22:17, 12:10, 15:19, 18:21, 13:6) po pratęsimo pranoko Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ (8/7) ekipą.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Hoptrans-Sirenos“, kurios įpusėjus kėliniui turėjo 3 taškų pranašumą – 8:5. Antroje kėlinio dalyje aukštesnę pavarą įjungė viešnios iš Vilniaus, kurios ne tik pasivijo varžoves, bet ir greitu spurtu susikrovė 8 taškų persvarą – 22:14. Visgi kėlinį tolimu metimu baigė Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė ir sumažino „Hoptrans-Sirenų“ deficitą – 17:22.

Antrajame kėlinyje dar vieną tolimą metimą smeigė R.Žemantauskaitė-Matlašaitienė ir leido „Hoptrans-Sirenoms“ šiek tiek priartėti – 19:22. Tačiau sėkminga atkarpa 6:0 spurtavusi „Kibirkštis“ ir vėl perėmė iniciatyvą ir pabėgo į priekį – 28:19. Įpusėjus kėliniui technine pražanga buvo nubausta vilniečių trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė, tačiau „Hoptrans-Sirenos“ tuo nepasinaudojo. Baudų metimas buvo netaiklus, o sėkmingai atakos surengti taip pat nepavyko. Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes, „Kibirkšties“ pranašumas buvo jau dviženklis – 32:21. Visgi šeimininkės sugebėjo pasinaudoti vilniečių klaidomis ir kiek priartėti, bet prieš antrąją rungtynių dalį ir toliau pirmavo „Kibirkštis“ – 34:27.

Trečiąjį ketvirtį 5 taškais pradėjo šeimininkės ir pradėjo kvėpuoti varžovėms į nugaras – 32:34. Po didžiosios pertraukos abi komandos aktyviai rungtyniavo tiek gynyboje, tiek puolime, tačiau klaidų skaičius nesumažėjo. Įpusėjus ketvirčiui priekyje ir toliau buvo „Kibirkštis“ – 41:38. Likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes, „Hoptrans-Sirenos“ atsilikimą sumažino iki minimumo – 44:45. Prieš lemiamą ketvirtį intriga niekur nedingo, nes vilnietės priekyje buvo vos 3 taškais – 49:46.

Sužaidus beveik 3 minutes paskutiniame kėlinyje, rezultatą tolimu metimu išlygino Gintarė Jasiunskaitė – 49:49. Likus žaisti kiek daugiau nei 4 minutes, svarstykles į savo pusę persvėrė „Hoptrans-Sirenos“, kuomet tolimu metimu pasižymėjo Santa Okockytė – 56:55. Atkarpą puolime 7:1 sužaidusi „Kibirkštis“ spurtavo ir vėl pabėgo į priekį – 62:57. Likus žaisti 10 sekundžių, „Hoptrans-Sirenos“ sumažino atsilikimą iki 3 taškų – 64:67. Vilnietės atakos surengti nesugebėjo, o paskutinė ataka priklausė šeimininkėms. Paskutinę sekundę tolimą metimą į „Kibirkšties“ krepšį smeigė pirmą kartą šiame mače ant parketo pasirodžiusi „Hoptrans-Sirenų“ žaidėja Klaudija Serkevičiūtė ir įspūdingu metimu išplėšė pratęsimą – 67:67.

Pratęsime kova vyko taškas į tašką, tačiau sužaidus kiek daugiau nei 3 minutes į priekį išsiveržė vilnietės – 74:69. „Hoptrans-Sirenoms“ sunkiai sekėsi rinkti taškus, o kelios atakos iš eilės baigėsi klaidomis. Pratęsimo pabaigoje sėkmingiau sužaidė „Kibirkšties“ krepšininkės, kurios išsaugojo pranašumą iki rungtynių pabaigos ir iškovojo pergalę.

„Hoptrans-Sirenos“: S.Okockytė 17 (11 kld., 4 rez. perd.), A.Baronėnaitė 17 (7 atk. kam.), K.Balčiūnaitė 14 (9 atk. kam.).

„Kibirkštis“: L.Juškaitė 20 (13 atk. kam.), E.Šniokaitė 14, D.Šarauskaitė 13 (8 atk. kam.), G.Meškonytė 12.