Dramatišką pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) pasiekė Vilniaus „Kibirkšties“ (8/2) krepšininkės, kurios 70:67 (16:27, 14:13, 16:10, 24:17) palaužė Šiaulių „Šiaulių-Universiteto“ (5/5) klubą.

Sužaidus pusantros minutės rezultatas dar buvo lygus (4:4), bet tada šiaulietės pelnė 8 taškus be atsako ir atitrūko – 12:4. Netrukus skirtumas tarp komandų tapo dviženklis (17:6) ir toks jis išliko po pirmųjų dešimties žaidimo minučių – 27:16.

Antrajame ketvirtyje „Kibirkštis“ ėmė vytis varžoves ir 17-ąją minutę savo deficitą sumažino iki vieno tikslaus metimo – 30:33. Vis dėlto per likusį laiką taškus rinko tik „Šiaulių-Universiteto“ komanda, kuri įpusėjus mačui turėjo 10 taškų persvarą – 40:30.

Po pertraukos sužaidus daugiau nei 5 minutes situacija buvo nepasikeitusi – 47:37. Vilnietės atsakė atkarpa 7:0, taip priartėdamos – 44:47. Kėlinys baigėsi Šiaulių krepšininkėms pirmaujant 50:46.

Ketvirtajame ketvirtyje sužaidus minutę „Šiauliai-Universitetas“ vėl atitrūko – 57:48. Čia pat viešnių spurtas 7:0 leido atkurti intrigą – 55:57. Likus rungtyniauti 3 minutes įtampą iki maksimumo pakėlė rezultatą išlyginęs Dalios Donskichytės tritaškis – 60:60. Ir šį kartą šeimininkės sugebėjo atsilaikyti, vėl išsiverždamos į priekį – 65:61. Tuomet Vita Kuktienė įmetė dvitaškį, o prasidėjus paskutinei minutei D.Donskichytė tolimu metimu leido „Kibirkščiai“ po ilgos pertraukos pirmauti – 66:65. Gyvybiškai svarbios šiauliečių atakos metu Iveta Šalkauskė įmetė dvitaškį (67:66), bet V.Kuktienė atsakė tritaškiu – 69:67. I.Šalkauskė pabandė padaryti tą patį, bet jos metimas skriejo pro šalį, o Eglė Šniokaitė išprovokavo nesportinę pražangą, kurią pavertė taškais ir per likusias 7 sekundes „Šiauliai-Universitetas“ išsigelbėti neturėjo šansų.

„Šiauliai-Universitetas“: Livita Kaktaitė 23 (6 rez. perd., 7 kld.), Iveta Šalkauskė 15 (11 atk. kam.), Ligita Tamutytė 12 (8 atk. kam.).

„Kibirkštis“: Vita Kuktienė 24 (4/7 tritaškiai, 6 atk. kam.), Eglė Šniokaitė 11, Daugilė Šarauskaitė 9 (8 atk. kam., 7 kld.).

Informacija: LMKL.lt